Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ochrona zwierząt to tylko nie czcze słowa!

Ochrona zwierząt to tylko nie czcze słowa!

16195909_1333789533327429_6587312698279301030_nProkuratury w sieradzkiem sukcesywnie kierują akty oskarżenia przeciwko osobom znęcającym się nad zwierzętami. Jak informuje Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, nie ma i będzie zgody na wyrządzanie zwierzęciu cierpień, bicie, głodzenie, kopanie czy szarpanie. Zwierzęta mają prawo do właściwych warunków bytowania, do swobody poruszania się, dostępu do jedzenia i picia w ilościach zapewniających prawidłowy wzrost, rozwój i kondycję. Gwarantuje im to Ustawa o ochronie zwierząt z 21 sierpnia 1997 roku, która określa jako przestępstwa zachowania polegające na znęcaniu się nad zwierzęciem.

 

- Zwiększa się wrażliwość ludzi na krzywdę wyrządzaną zwierzętom i pojawiają się prawidłowe reakcje przeciwdziałania dalszym aktom przemocy poprzez zawiadomienie organów ścigania jak również organizacji, które zajmują się pomocą dla zwierząt - dodaje pani prokurator Jolanta Szkilnik. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Zduńskiej Woli został skazany czterdziestoletni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego na karę 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na 2 lata, grzywnę 2 tysięcy zł za znęcanie się nad czterema psami. Przetrzymywał je skandalicznych warunkach, w stanie rażącego niechlujstwa. Do tego bez dostępu do jedzenia i picia. Wyrokami zakończyły się także postępowania Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli przeciwko mieszkańcom Zduńskiej Woli o znęcanie się nad posiadanymi psami, którzy kopali zwierzęta, uderzali, szarpali i ciągnęli siłą za smycz. Z kolei Prokuratura Rejonowa w Poddębicach skierowała do Sądu akt oskarżenia o przestępstwo z art. 35 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt przeciwko 62-letniemu mężczyźnie, który zabił psa rasy mieszanej. Skatował go bijąc kijem po głowie... Przypominamy: jeśli jesteście świadkami przemocy nad zwierzętami, wystarczy powiadomić o tym fakcie straż miejską, policję lub skontaktować się z najbliższym urzędem gminy.

KaMi S

Jak pomagać zwierzętom.

Szczegóły na:
https://www.facebook.com/toz.zdwola/

https://www.facebook.com/pg/Hotel-dla-ps%C3%B3w-ERYK-385619501638070/about/?ref=page_internal

https://www.facebook.com/ZwierzakiZdunskaWola/ https://www.facebook.com/Schronisko-Funny-Pets-462593494133301/?hc_ref=ARStTzpJmCauWue1T6HtRLht7dixb9kjgizRMKjP5ondFiq_b6DWMflbpoW62Hf56N8

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u