Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Była wiceburmistrz Działoszyna dyrektorem Sądu Rejonowego w Wieluniu

Była wiceburmistrz Działoszyna dyrektorem Sądu Rejonowego w Wieluniu

pasnikMariola Paśnik do wiosny tego roku była wiceburmistrzem Działoszyna, a utraciła to stanowisko, bo zdaniem burmistrza Rafała Draba utraciła też jego zaufanie. Niejasne wciąż okoliczności jej odwołania nie stanowiły przeszkód, aby powierzyć jej stanowisko dyrektora Sądu Rejonowego w Wieluniu. Taką decyzję podjął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 

- Poprzedni dyrektor sądu pan Ireneusz Zawada został odwołany ze stanowiska decyzją ministra sprawiedliwości z dniem 23 października bez wskazania przyczyny odwołania - informuje Magdalena Kościarz, prezes wieluńskiego sądu. Dyrektor sądu odpowiada za prawidłową organizację jego działalności. W okresie przejściowym - od października do połowy grudnia - obowiązki te pełniła Edyta Szczepaniak, kierownik oddziału administracyjnego SR w Wieluniu.

Mariola Paśnik piastowała stanowisko wiceburmistrza Działoszyna do maja tego roku. Została odwołana w niejasnych okolicznościach, co burmistrz Rafał Drab tłumaczył „utratą zaufania”. Przypomnijmy: Mariola Paśnik została wiceburmistrzem na początku 2015 r. A kilka miesięcy wcześniej była... rywalką Rafała Draba w wyborach burmistrza Działoszyna. Uzyskała trzeci wynik i przed drugą turą oficjalnie udzieliła poparcia właśnie Drabowi (więcej na: https://www.money.pl/wybory-samorzadowe/wyniki-wyborow/kandydaci,burmistrz-dzialoszyn,100901,1.html). Współpraca przeniosła się także na forum Rady Miejskiej. Sześciu radnych z komitetu Niezależni i Odpowiedzialni, z którego startowała Paśnik, zawiązało koalicję z dwoma radnymi komitetu Draba. Dzięki temu burmistrz miał większość w radzie. Sama Paśnik już wówczas uważała, że jej odwołanie było niesłuszne. W oświadczeniu w maju tego roku napisała: "W związku z odwołaniem mnie z funkcji wiceburmistrza Miasta i Gminy Działoszyn chciałabym jednoznacznie określić swoje stanowisko w tej sprawie. Radni z mojego Komitetu Wyborczego wsparli działania Burmistrza Rafała Draba i zawarli porozumienie koalicyjne, co było dla niego ważne, ponieważ wprowadził do Rady Miejskiej tylko dwóch radnych. Na mocy tego porozumienia zostałam powołana na stanowisko zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn. Pełniłam tę zaszczytną funkcję z pełnym zaangażowaniem w sprawy społeczeństwa Naszej Gminy. Pracowałam każdego dnia od poniedziałku do piątku, często po godzinach, codziennie przyjmowałam mieszkańców i pomagałam rozwiązywać ich problemy. Potrafiłam współpracować ze wszystkimi radnymi, niezależnie od ich poglądów i sympatii.

W wielu kwestiach miałam odmienne zdanie niż burmistrz Rafał Drab, ale nawet gdy moje sugestie zostawały odrzucane, pozostawałam wobec niego lojalna. Zawsze byłam skupiona na pracy w urzędzie i w terenie, konkretnych działaniach, pomocy mieszkańcom Gminy i pomocy pracownikom urzędu w załatwianiu spraw. Nie znam powodów decyzji burmistrza, gdyż mnie o nich nie poinformował. Odwołanie ze stanowiska zastępcy wręczyła mi sekretarz urzędu Danuta Kuśnierczyk. Burmistrz nawet nie miał odwagi powiedzieć mi, o co chodzi, gdy go o to zapytałam.

Jestem zaskoczona tą sytuacją, bo Burmistrz nie zgłaszał żadnych uwag do mojej pracy. Sądzę, że odwołanie mnie z pełnionej funkcji jest związane z ostatnimi doniesieniami z sejmu o porzuceniu planu wprowadzenia dwukadencyjności wybranych już wójtów i burmistrzów. Zaledwie po dwóch dniach od wycofania się rządu z tego projektu zostałam odwołana z pełnionego przeze mnie stanowiska. Planowałam związać swoją przyszłość zawodową z pracą w UMiG Działoszyn i popierać Pana Rafała Draba w przyszłorocznych wyborach samorządowych, ale teraz sytuacja uległa zmianie. Muszę przyznać, że odnajdywałam się w pełnieniu funkcji wiceburmistrza. Myślę, że wynikało to głównie z mojej dużej znajomości obowiązujących przepisów prawa i doświadczenia w pracy w administracji, dzięki czemu przyznane mi obowiązki wykonywałam solidnie i z satysfakcją."

KaMi S

Fot. DŁ

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u