Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Maciej K., proboszcz szadkowskiej parafii jednak skazany za kradzież!

Maciej K., proboszcz szadkowskiej parafii jednak skazany za kradzież!

ksiadzSzadekMaciej K., proboszcz parafii w Szadku przez ponad trzy lata bronił się niczym lwica, aby uniknąć kary za kradzież aparatu fotograficznego przedstawicielom łódzkiej fundacji Se-Ma-For. Składał odwołania, apelacje od wcześniejszych skazujących go wyroków. Sprawę można w końcu uznać za zamkniętą: Sąd Okręgowy w Sieradzu, który po raz kolejny ją rozpatrywał, ponownie utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. Ksiądz K. musi zapłacić grzywnę, naprawić szkodę. Zapłaci także koszty sądowe. Duchowny nie ma już możliwości odwołania się od decyzji sądu.

 

Maciej K. został uznany winnym kradzieży aparatu ze statywem. Doszło do niej 11 maja 2014 roku w Szadku. Proboszcz idąc z kościoła na plebanię po prostu zgarnął "pod pachę" aparat fotograficzny stojący przed świątynią, a należący do fotografików pracujących na zlecenie łódzkiej fundacji Se-Ma-For . Zabrał go na plebanię i tam się zabarykadował. Gdy filmowcy próbowali skontaktować się z księdzem, nie otwierał drzwi. Nie otworzył także policji. Później w procesie obrońcy księdza próbowali wykazać, że cała sprawa jest zmyślona i chodziło o zniesławienie księdza, który niczego nie ukradł (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4674-wielki-spisek-przeciwko-proboszczowi-z-szadku-zapad-wyrok-za-kradzie-niewielki-cho-duchowny-jest-winny). Aparatu do tej pory nie odnaleziono (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/3620-duchowy-alzheimer-proboszcza-z-szadku).

Parafianie z Szadku zastanawiają się, czy warto było? Czy aparat był wart nadszarpnięcia reputacji parafii i duchownego, o którego postępku swego czasu podawały wszystkie lokalne i ogólnopolskie media? Zachodzą też w głowę, co zrobi teraz kuria biskupia z prawomocnie skazanym proboszczem. Wielu bowiem nie ma już do ks. K. zaufania. Bo jak się ma to, co zrobił z siódmym przykazaniem "Nie kradnij!"?

KaMi S

O sprawie kradzieży w Szadku na łamach siewie.tv informowaliśmy już od 2014 roku:
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2767-czy-proboszcz-z-szadku-okrad-odzkich-filmowcow
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2788-proboszcz-z-szadku-nie-przyznaje-si-do-kradziey

http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2767-czy-proboszcz-z-szadku-okrad-odzkich-filmowcow

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u