Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Stara tablica błaszkowskiego urzędu na licytację WOŚP!

Stara tablica błaszkowskiego urzędu na licytację WOŚP!

rajewskitabliceW Błaszkach takiej licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chyba w jej 26-letniej historii nie było! Historyczna już, nieaktualna tablica z błaszkowskiego urzędu gminy i miasta pójdzie po młotek 14 stycznia. Stanie się to podczas licytacji na rzecz Orkiestry! Choć mogła trafić na złom!

 

Burmistrz Błaszek, Karol Rajewski przekazał do Błaszkowskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tablicę z napisem "URZĄD GMINY I MIASTA W BŁASZKACH". Można już ją licytować na aukcji internetowej XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 14 bm., a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Tablica przekazana na tak szczytny cel ma, zdaniem burmistrza, wielką wartość historyczną dla regionu. - Dlatego, że gdyby trzeba było wskazać wydarzenie, które wpisze się w historię gminy, to z pewnością można zaliczyć to, w którym Gmina i Miasto Błaszki przekształciła się w Gminę Błaszki. A my to obserwowaliśmy. Ktoś powie, że nazwa nie jest ważna. Ktoś inny stwierdzi, że wręcz przeciwnie, bo buduje tożsamość i identyfikuje. Można mieć różny pogląd. Z pewnością jednak byliśmy świadkami historycznego wydarzenia - uważa Karol Rajewski.

Przypomnijmy, że po tym jak Wojewoda Łódzki w połowie 2015 roku wskazał, że nazwa jednostki samorządu terytorialnego jest sprzeczna z ustawą o samorządzie gminnym, burmistrz Karol Rajewski natychmiast rozpoczął żmudną procedurę dostosowaniem nazwy jednostki samorządu terytorialnego, jej organów oraz urzędu gminy do obowiązujących przepisów prawa oraz wystąpił do radnych z inicjatywą zmiany statutu gminy. Po wielomiesięcznej pracy burmistrza i radnych udało się naprawić to zaniedbanie. Od 1 maja 2017 obowiązuje już poprawna nazwa ,,gmina Błaszki”, burmistrz nosi poprawną nazwę „Burmistrz Błaszek”, Rada jest już „Radą Miejską w Błaszkach”, a urząd nosi poprawną nazwę „Urząd Miejski w Błaszkach”.

Tym samym do historii przechodzą nielegalnie - jak się okazało po latach - używane przez lata nazwy: Gmina i Miasto Błaszki, Burmistrz Gminy i Miasta Błaszki i Urząd Gminy i Miasta w Błaszkach oraz Rada Gminy i Miasta w Błaszkach. Zachęcamy do licytacji i pomagania noworodkom. Link do licytacji tablicy na allegro.pl tutaj: --> http://aukcje.wosp.org.pl/historyczna-tablica-urzedowa-i5784802 W środę 3 stycznia kwota wylicytowana wynosiła 205 zł.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u