Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wieluński WIELTON inwestuje i zatrudnia

Wieluński WIELTON inwestuje i zatrudnia

wieltonWszystko wskazuje na to, że największy w Polsce i jeden z największych w Europie producentów naczep i przyczep WIELTON z Wielunia jeszcze bardziej umocni w tym roku swoją pozycję na rynku polskim i zagranicznym. W wieluńskiej firmie szacują, że tegoroczne nakłady inwestycyjne grupy wyniosą 45-50 mln zł wobec ponad 40 mln zł w roku 2017.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Wielton oddał do użytku trzy linie spawalnicze do ram, zakończył montaż sprzętu na nowej linii w kolejnym zakładzie, uruchomił też magazyn paletowy wysokiego składowania oraz halę załadunków. W roku 2018 ma być tam budowana hala do produkcji naczep i przyczep chłodniczych. Inwestycji będzie znacznie więcej. Dlatego firma planuje dodatkowe zatrudnienie. Prezes Wieltonu, Mariusz Golec tak mówił o tym w Radiu Ziemi Wieluńskiej:

- Jest to wzrost zatrudnienia w tym krótkim okresie. Ale myślimy tu także o wzroście zatrudnienia w dłuższym okresie. Planujemy zatrudnić około 230 nowych pracowników. I to nie tylko bezpośrednio produkcyjnych, ale również pracowników do konstrukcji i technologii. A także do szeroko rozumianego procesu wsparcia operacji. Wielton zmienia się w podejściu do pracownika. Ja osobiście chciałbym, żebyśmy byli dobrze postrzegani. Mówiłem kilka razy, że my jesteśmy taką firmą troszeczkę rodzinną. Jesteśmy osadzeni tutaj w Wieluniu, w małym miasteczku i bardzo nam zależy na dobrej opinii. Bardzo nam zależy na tym, aby pracownicy nas dobrze postrzegali. A to postrzeganie buduje się tylko i wyłącznie poprzez dobre warunki pracy. Poprzez rozsądne wynagrodzenia. Poprzez opiekę socjalną, którą myślę, że w Wieltonie zapewniamy. I zapewniam też, że z roku na rok będzie lepiej. Spółka Wielton jest obecna na ponad 35 rynkach w Europie, Azji i Afryce.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u