Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ośrodek wypoczynkowy sieradzkiego MOSiR w Sieradzu-Męce będzie przebudowany

Ośrodek wypoczynkowy sieradzkiego MOSiR w Sieradzu-Męce będzie przebudowany

20170406_124136Ponad 3 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pozyskało Miasto Sieradz na przebudowę i modernizację ośrodka wypoczynkowego MOSiR w Sieradzu-Męce.

 

Jak poinformował nas dyrektor MOSiR w Sieradzu, Władysław Maciejewski, całość prac kosztować będzie ponad 4,6 mln zł. Projekt polega przede wszystkim na modernizacji, wybudowaniu i przebudowie obiektów znajdujących się na terenie ośrodka, między innymi domków wypoczynkowych, zaplecza kuchennego, sanitarno-higienicznego. Wyposażenia w sprzęt do sportów i rekreacji. Zbudowanych zostanie czternaście domków kempingowych, a sześć z nich będzie piętrowymi domkami całorocznymi. Wszystkie domki wyposażone zostaną w aneks kuchenny i sanitarny. Stworzone zostanie zaplecze relaksacyjne spa&wellness: banie ruskie, jacuzzi, sauna. Zagospodarowana zostanie zieleń; wytyczone będą nowe ścieżek i alejki na terenie ośrodka. Zmodernizowany zostanie również basen, między innymi wymieniona zostanie niecka basenowa, filtry, pompy, pojawią się dysze, masaż a także przesuwane zadaszenie. Rewitalizacji poddany będzie staw znajdujący się na terenie ośrodka. Pojawi się przy nim molo i mały mostek. Zmodernizowane będzie także boisko, plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Na boisku będzie nowa nawierzchnia. Ośrodek wyposażony zostanie także w nową infrastrukturę pozwalającą uprawiać gry zespołowe. W ośrodku sąsiadującym ze wsią Ruda utworzone zostanie także miejsce do karawaningu.

Przewiduje się wykonanie trzech miejsc przeznaczonych na samochody lub przyczepy turystyczne. Stanowiska będą wyposażone w szafki z możliwością podłączenia się do energii elektrycznej oraz punktu czerpania wody. Przy wjeździe na teren ośrodka oraz w innych miejscach przy drogach dojazdowych i drodze publicznej ustawione będą tablice kierunkowo-informacyjne. Jak informuje nas Magdalena Sosnowska z Referatu promocji UM w Sieradzu, ,,realizacja projektu jest spójna z innymi projektami mającymi na celu podniesienie wartości turystycznej, zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej, tworzeniu atrakcyjnych miejsc do spędzania czasu wolnego, m.in. z zagospodarowaniem terenów przy rzece Warcie (budowa basenów, rewitalizacja plaży), zagospodarowaniem parku im. A. Mickiewicza czy przebudową obiektów sportowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.''

Planowany okres realizacji inwestycji to lata 2019-2020. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Gminą Zapolice, która została wybrana ze względu na doświadczenie oraz współpracę przy opracowywaniu dokumentu strategicznego ,,Plan Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Aktywna Dolina Rzeki Warty'', który wskazuje najważniejsze kierunki rozwoju i działania w branży turystyczno - rekreacyjnej w naszym regionie. Partner współpracował będzie w zakresie promocji przebudowywanej bazy noclegowej i całego obszaru wchodzącego w skład Aktywnej Doliny Rzeki Warty. Dokładna wartość projektu modernizacji ośrodka MOSiR w Sieradzu-Męce to 4 632 686,33 zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego wyniesie 3 072 876,61 zł.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u