Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Tu na pewno zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Tu na pewno zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

wospW drugą niedzielę stycznia, 14 bm. po raz 26. zagra w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Także w Sieradzkiem. Już możemy podać, co przygotowały sztaby WOŚP z kilku miejscowości Sieradzkiego. W tym roku wolontariusze, którzy w miastach i wsiach naszego regionu pojawią się z puszkami od godz. 8, zbierać będą datki na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Co zaplanowały niektóre sztaby WOŚP? O tym poniżej.

Siewie.tv ma prośbę do sztabów: jeśli macie już gotowy program, o którym jeszcze nie poinformowaliśmy na naszych łamach, przesyłajcie szczegóły na skrzynkę mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Na pewno je wykorzystamy.

ZDUŃSKA WOLA

W mieście będą działać trzy sztaby: przy Komendzie Hufca ZHP, przy Powiatowym Ośrodku Sportu przy ul. Dolnej oraz przy Porozumieniu Ponad Podziałami. Od godz. 10 w hufcu ZHP przy ul. Złotnickiego 23 otwarta zostanie ścianka wspinaczkowa i kącik dla rodziców z dziećmi. Wolontariusze nauczą udzielania pierwszej pomocy. Będzie można zarejestrować się bazie dawców szpiku DKMS. Zainteresowani zwiedzą Browar Staropolski. Od godz. 8 w NZOZ Kowalscy przy ul. Królewskiej specjaliści prowadzić będą badania wad postawy. Zawody strzeleckie zostaną zorganizowane w klubie Sokół przy ul. Szadkowskiej 16. Od godz. 10. O tej samej godzinie w Fabryce Centrum Sportu rozpocznie się turniej squasha, a godzinę później maraton rowerowy. Propozycje te będą dostępne za „wrzut do puchy”. W szpitalu już od godz. 8 rozpocznie się zbiórka krwi. 14 stycznia odbędzie się także I Zduńskowolski Bieg WOŚP – Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy. Ogólnopolska akcja tego biegu WOŚP - pierwszy raz oficjalnie w Zduńskiej Woli :) http://wosp.maps.arcgis.com/apps/View/index.html?appid=98d9feb8c9024b4dadd70575ab0800b6

Biegi odbędą się od 10 do 13 po pętli około 2,5 km. "Będzie hucznie, wesoło i biegowo. Zapraszamy wszystkich biegaczy i chodziarzy. Wystarczy pokonać 2,5 km, aby otrzymać unikalny dedykowany medal. Nagrody dla najlepszych w różnych kategoriach. Posiłki zimne i gorące, napoje, woda, medale i nagrody rzeczowe - oj będzie się dział! Wstęp wolny - wystarczy się zapisać i dobrowolnie zasilić puszkę WOŚP przed otrzymaniem pakietu startowego. Pakiety startowe gwarantowane dla 150 pierwszych zapisanych osób. Kolejne osoby mogą również uczestniczyć w biegu otrzymując medal. Przyjdź, pobiegnij i pobaw się z nami w tym dniu. Szczegóły i ZAPISY w regulaminie www.bblzw.pl/zapisy/" - zapowiada sztab przy PMOS. Jak zachęcają na FB zduńskowolscy harcerze 14 stycznia "(...) w dniu #WOŚP wpadajcie do Club Hades Zduńska Wola (ul. Złotnickiego) i rozkoszujcie się dźwiękami przesiąkniętymi Orkiestrową miłością! <3 Gramy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków! Standardowo wejście za wrzutę do puchy <3 Chcecie dowiedzieć się o kapelach nieco więcej?! Pod likaczem znajdziecie troszkę informacji o nich, a także próbki ich talentu <3 !

LINK: https://www.facebook.com/events/451769958554512/permalink/457606521304189/". Tego dnia w godzinach 9 - 20 przy ul. Dolnej 41 będzie można także zapisać się do Listy Dawców Szpiku. To szansa na uratowanie czyjegoś życia. W Polsce co godzinę, a na świecie co 35 sekund, ktoś dowiaduje się, że cierpi na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych. Każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna. W bazie DKMS Polska znajduje się obecnie ponad milion zarejestrowanych Dawców, jednak wciąż potrzebni są nowi. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący powyżej 50 kg i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. Także w PMOS w godz. 8-13 odbywać się będą badania przesiewowe poziomu cukru i trójglicerydów w Sztabie 26. Finału WOŚP.

BŁASZKI

Tam z okazji 26. finału WOŚP zagra Zespół BLUES STATION DŻEM Cover Band. Najczęściej usłyszeć go można na Zlotach Motocyklowych, Zlotach Samochodowych, koncertach plenerowych z okazji m.in. dni miast oraz wszelkiego rodzaju imprezach zamkniętych. Gra piosenki zespołu DŻEM. W programie największe hity tej legendarnej grupy: Whisky, Wehikuł czasu, Czerwony jak cegła, Sen o Victorii, Harley mój, Do kołyski, Wokół sami lunatycy, List do M., Naiwne pytania, Tylko Ja i Ty, Jak malowany ptak i wiele innych. Początek koncertu o godz. 19 w Centrum Kultury w Błaszkach. Na allegro trwa także licytacja pamiątkowej tablicy zdemontowanej z błaszkowskiego urzędu. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7697-stara-tablica-baszkowskiego-urzdu-na-licytacj-wop

SĘDZIEJOWICE

Koncert "orkiestrowy". GOK w Sędziejowicach. W godz. 17-21. W programie m.in.:
- występy artystyczne
- loteria fantowa i licytacje
- niespodzianka od Grupy Motocyklowej "Forever Young"
- inne atrakcje: fotobudka, kawiarenka, malowanie twarzy
- ok. godziny 20 "światełko do nieba".

WIELUŃ

W sali widowiskowej Wieluńskiego Domu Kultury muzyka zabrzmi od godz. 12. Na scenie pojawią się zespoły: Gwiazdy po 18, Koneserzy smaku, Walczak Band, Chór Melodia, Old Traditional Jazz Band, Biba Band, Hydra, After Work, Tadeusza Nic Nie Rusza i kapela PSP. Wystąpią również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Olewina oraz uczestnicy zajęć muzycznych Wieluńskiego Domu Kultury. Ponadto będą pokazy tańca towarzyskiego, hip hopu, baletu. W orkiestrowe granie włączają się Muzeum Ziemi Wieluńskiej, które będzie można zwiedzać tego dnia bezpłatnie od 11 do 16, oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna, którą będzie można odwiedzać, zaś o godzinie 14 obejrzeć spektakl „W poszukiwaniu kopciuszka”. O godz. 20 na placu Legionów zabłyśnie światełko do nieba.

SOKOLNIKI

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sokolnikach, w powiecie wieruszowskim, zaprasza od godz. 15 na Finał do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki. W programie finału w Sokolnikach występ przedszkolaków, grupa taneczna "Madar", wokaliści ze studia piosenki GOKSiT w Sokolnikach, Martyna Wierzba, Krzysztof Ścigała, akordeonowe duety i oczywiście wolontariusze. Dodatkowo warsztaty gry na bębnach afrykańskich, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków OSP Sokolniki, a także liczne licytacje, malowanie twarzy, bufet z wyśmienitą kawą i pysznym ciastem. Organizatorzy zapraszają w tym dniu na kolejną edycję Dnia Dawcy Szpiku. Rejestracja potencjalnych dawców ruszy o godz. 15 i potrwa do 20.

ŁASK

Sztab będzie się mieścił w Łaskim Domu Kultury. W tej placówce dogrywane są szczegóły finału.

ZAPOLICE

Jak w innych miejscowościach, od rana w różnych miejscach gminy kwestować będą wolontariusze. O godz.14.30 warto wybrać się do GOKiS Zapolice. Tam wyruszy rokck'n'rollowy marsz Nordic Walking. Od 16.30 razem z klubem Semper Fidelis przygotowywanie fantastycznych kalendarzy z unikatowym motocyklem. Jakim? To tajemnica do dnia finału! Nie zabraknie również koncertów, występów. Z licytacjami ruszają tam od godziny 17. Wylicytować można niesamowite gadżety, nie tylko WOŚP, które już do Zapolic docierają. Tradycyjnie o godz. 20 Światełko do Nieba!

WIERUSZÓW

26. Finał WOŚP w Wieruszowskim Domu Kultury wystartuje o godz. 16. Rozpocznie się koncertem młodzieży ze studia piosenki WDK, będzie też pokaz tańca w wykonaniu klubu "Madar". Na godz. 17.15 zaplanowano licytację gadżetów fundacji oraz sprzedaż ofiarowanych przez darczyńców przedmiotów. O godz. 18 na scenie będzie miał miejsce pokaz tańca "Imperia", o 18.30 zagra zespół "No Name", a o 19.30 - światełko do nieba.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u