Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Relikwie św. Faustyny złożone w kaplicy Miłosierdzia w zduńskowolskiej bazylice

Relikwie św. Faustyny złożone w kaplicy Miłosierdzia w zduńskowolskiej bazylice

17 stycznia br., w przeddzień 124. rocznicy urodzin świętego rodaka o. Maksymialiana Marii Kolbego, wierni wraz z ks. biskupem diecezji włocławskiej Wiesławem Meringiem świętowali w Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli wiele ważnych wydarzeń wspólnoty parafialnej.

 

Przede wszystkim był to w Kościele Powszechnym czas wspomnienia Chrztu Pańskiego. Dlatego przy tej okazji ks. Biskup prosił dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii, aby wspominając swój własny chrzest wyznały uroczyście zapalając świece swoją wiarę.
Wielkim wydarzeniem było również wprowadzenie relikwii św. Faustyny Kowalskiej do Bazyliki i umieszczenie ich w kaplicy Miłosierdzia. Ks. Biskup Wiesław Mering. podczas nabożeństwa podkreślał, abyśmy pamiętali "...że ta parafia jest wyjątkową cząstką diecezji włocławskiej, ponieważ właśnie tu przyjął chrzest i bierzmowanie nasz wielki rodak święty Maksymilian." Prosił też, aby pamiętać i modlić się za przyczyną św. Faustyny, która też jest rodaczką urodzoną w tej diecezji. "Ta bliskość z tak wielkimi świętymi, znanymi w całym świecie, bardzo nas zobowiązuje." - podkreślał biskup.

KaMi S

Fot. http://bazylikawnmp.pl/index.php?site=galeria

Podobne w temacie: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7701-do-zduskiej-woli-dotr-z-krakowa-relikwie-w-faustyny-i-stopnia-

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u