Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kolejne nowe autobusy Solaris w Sieradzu

Kolejne nowe autobusy Solaris w Sieradzu

IMG_4532Sieradzanie jeźdżdżą dwoma nowymi autobusami Solaris. To już sześć z ośmiu nowych autobusów, które zakupiono do MPK w Sieradzu dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

 

Nowoczesne Solarisy dotarły do sieradzkiego przedsiębiorstwa tuz przed Nowym Rokiem. Auta są w pełni zautomatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z wielu udogodnień dla pasażerów warto wymienić biletomat oraz możliwość ładowania elektronicznych urządzeń mobilnych. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu realizuje tym samym projekt pod nazwą.:"Zakup i wymiana autobusów w MPK Sieradz Sp. z o.o. w celu osiągnięcia niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności miejskiej", współfinansowany ze środków RPO WŁ na lata 2014-2020 w ramach działania pn.: "Niskoemisyjny transport miejski". Całkowita wartość projektu: 7 875 690 zł z czego prawie 5,5 miliona pochodzi z dofinansowania. To nie wszystkie nowiny z MPK. Przedsiębiorstwo złożyło wniosek do tego samego programu o zakup trzech kolejnych autobusów za kwotę ponad 2 milionów złotych. Zakupione autobusy spełniają normy emisji spalin Euro 6. Jak nas poinformowała Magdalena Sosnowska z Referatu Promocji UM w Sieradzu, ostatnie dwa z ośmiu zakupionych Solarisów dotrą do miasta do końca marca.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaskakujące powitanie...

Mąż wraca do domu z pracy później niż zwykle.
Po cichu otwiera drzwi i wchodzi do sypialni.
Co widzi? Spod kołdry wystają cztery nogi zamiast dwóch.
Zdenerwowany bierze kij bejsbolowy zza drzwi i wali nim w kołdrę.
Po tak wyczerpującym zadaniu idzie do kuchni, żeby się czegoś napić.
Wchodzi, patrzy a tam siedzi jego żona i czyta gazetę i mówi:
- Cześć kochanie, przyjechali dziś Twoi rodzice i położyłam ich w naszej sypialni. Mam nadzieję, że już się przywitałeś...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u