Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zajęcia terapeutyczne dla dzieci w Zduńskiej Woli do 2021 roku

Zajęcia terapeutyczne dla dzieci w Zduńskiej Woli do 2021 roku

Publikacja1Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli rozpoczyna w styczniu realizację rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”.

 

Placówka ta została wyznaczona do tego zadania przez Starostę Zduńskowolskiego Wojciecha Rychlika jako wiodący ośrodek koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu. Na czym polega program „Za życiem”? Jego główny cel to udzielenie wszechstronnego wsparcia terapeutycznego dzieciom i ich rodzicom z terenu powiatu zduńskowolskiego, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Formą realizacji tego zadania jest podjęcie działań stymulujących rozwój, co ma ogromny wpływ na samodzielność na dalszym etapie życia. Z kolei wsparcie dla rodziców będzie miało formę fachowych informacji na temat problemów rozwojowych ich dzieci oraz możliwości pomocy.

W ZSS zostanie powołany zespół specjalistów, którzy na podstawie rozmów z rodzicami, dostarczonych przez nich dokumentów dotyczących dotychczasowych terapii czy leczenia oraz wskazań lekarza pediatry, dobiorą odpowiednie formy zajęć. W zespole tym znajdą się: fizjoterapeuci, logopedzi, psychologowie, specjaliści z zakresu integracji sensorycznej i behawioralnej, terapeuci pedagogiczni oraz inni, w zależności od potrzeb. Programem zostanie objętych 20 proc. dzieci z terenu powiatu zduńskowolskiego, udział dzieci w zajęciach jest bezpłatny. Ośrodek będzie udzielał wsparcia przez cały rok, również w wakacje, od poniedziałku do piątku, w miarę potrzeby także w soboty. W najbliższym czasie ruszy nabór dzieci do projektu. Jego realizacja będzie trwać do końca grudnia 2021 roku.

Szczegółowe informacje o udziale w programie można uzyskać telefonicznie – pod numerem 43 823 33 99, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Założenia programu „Za życiem” można również znaleźć na stronie internetowej: zazyciem.mrpips.gov.pl.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u