Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Marszałek rozdaje Certyfikaty Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2018 rok

Marszałek rozdaje Certyfikaty Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2018 rok

DSC_0058Marek Lorenc, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 7 w W Zduńskiej Woli jako pierwszy odebrał od marszałka Witolda Stępnia Certyfikat Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego na 2018 rok. Za projekt Mundialito. Ma to być turniej emocji i pozytywnych zmagań dla dzieciaków, nawiązujący do tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w Rosji.

 

Mundialito to turniej piłki nożnej, w którym wezmą udział dziewczynki i chłopcy z regionu zachodniego woj. łódzkiego. Markowi Lorencowi, trenerowi piłkarskiej drużyny dziecięcej, która uczestniczyła w finale Pucharu Tymbarku, pomagało 20 osób z całego regionu: od Wieruszowa po Uniejów. Turniej kosztować będzie blisko 277 tys. zł. Zagłosowało na ten projekt ponad 11,4 tys. osób! Jest jednym z 32, jakie zakwalifikowały się do tegorocznego BO. W sumie Urząd Marszałkowski na pomysły mieszkańców Łódzkiego przeznaczył 5 mln zł.

- Ważną dla nas sprawą jest rozwój ducha sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez takie inicjatywy sportowe, w których celem jest aktywizacja i integracja środowisk, odkrywanie nowych talentów piłkarskich, dobra zabawa, a przede wszystkim nauka zasad fair play - powiedział Witold Stępień. Turniej rozpocznie się w maju 2018 roku. Młodzi piłkarze będą rozgrywać mecze na boiskach: Konstantynowa Łódzkiego, Pabianic, Uniejowa, Aleksandrowa Łódzkiego, Wieruszowa, Pajęczna, Zduńskiej Woli i Sieradza. W każdym mieście wystąpi przynajmniej 16 drużyn, a do finałów awansują cztery najlepsze ekipy z każdej grupy.

- Nasz turniej dedykujemy młodym piłkarzom z rocznika 2006 i 2009. Liczymy, że weźmie w nim udział 1.500 dzieciaków w turniejach eliminacyjnych. Finały odbędą się w Aleksandrowie Łódzkim i Konstantynowie Łódzkim - nie kryje dumy pomysłodawca małych mistrzostw świata. Czym Marek Lorenc i wspomagający go działacze sportowi przekonali tysiące mieszkańców? We wniosku napisali: MUNDIALITO – „Mistrzostwa Świata” dzieci w piłce nożnej - jest zadaniem skierowanym do chłopców i dziewcząt z województwa łódzkiego. Projekt zakłada przeprowadzenie wielkiego turnieju piłkarskiego, złożonego z eliminacji na szczeblu regionu (8 turniejów po 16 drużyn w każdej kategorii wiekowej, łącznie 8 turniejów, które rozegrane zostaną w 8 miastach) i Finału Subregionalnego (2 turnieje po 24 drużyny). Rywalizacja odbywać się w dwóch kategoriach wiekowych – dla rocznika 2006 i młodsi oraz dla rocznika 2009 i młodsi. MUNDIALITO odbędzie się tuż przed Mistrzostwami Świata 2018 w Rosji i swoją organizacją będzie nawiązywał do tej imprezy.

Eliminacje turnieju (po 16 drużyn w roczniku 2006 i 16 drużyn w roczniku 2009) odbędą się w 8 miastach:
- Zduńskiej Woli i Sieradzu – eliminacje dla powiatów: zduńskowolskiego, sieradzkiego i łaskiego;
- Pajęcznie i Wieruszowie - eliminacje dla powiatów: wieluńskiego, wieruszowskiego i pajęczańskiego;
- Aleksandrowie i Uniejowie - eliminacje dla powiatu poddębickiego;
- Konstantynowie i Pabianicach – eliminacje dla powiatu pabianickiego.

Eliminacje toczyć się będą w okresie od 1 kwietnia do 31 maja 2018 r. Finały Subregionalne (24 drużyny – 6 najlepszych drużyn z 4 turniejów eliminacyjnych) odbędą się w:
- Konstantynowie Łódzkim (9 czerwca) – dla rocznika 2009 - Aleksandrowie Łódzkim (16 czerwca) – dla rocznika 2006
Głównym celem projektu jest integracja chłopców i dziewcząt z poszczególnych klubów poprzez włączenie ich do rywalizacji sportowej. Przewidujemy również szereg celów szczegółowych, jak:
- wyłonienie talentów sportowych,
- krzewienie idei fair play,
- zapoznanie dzieci z formułą organizacji wielkiej imprezy sportowej,
- wyłonienie Mistrza Subregionu w piłce nożnej w rocznikach 2006 i 2009,
- promocja województwa łódzkiego i poszczególnych miast – gospodarzy turniejów.

Naszym zdaniem, projekt odpowiada na potrzeby społeczności ponadlokalnej i regionalnej. Dzieci z tych roczników rzadko mają bowiem okazję rywalizować w tak dużych wydarzeniach sportowych. MUNDIALITO taką okazję stwarza i na pewno będzie wielkim przeżyciem dla każdego uczestnika. Bezpośrednimi beneficjentami projektu będą dziewczęta i chłopcy z roczników 2006 i 2009. Przewidujemy, że w eliminacjach weźmie udział 1536 zawodników i zawodniczek, a 576 z nich zakwalifikuje się do Finału Subregionalnego. Poza tym w projekcie weźmie udział wiele innych osób: trenerów, sędziów, kibiców, rodziców.

KaMi S

Fot. lodzkie.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u