Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Rondo 100-lecia Niepodległości w Zduńskiej Woli?

Rondo 100-lecia Niepodległości w Zduńskiej Woli?

rondoNajmłodsze rondo w Zduńskiej Woli, oddane do użytku w październiku ubiegłego roku, może już wkrótce mieć nazwę. Chodzi o rondo u zbiegu ulic Piwnej, Dolnej i Paprockiej. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Zduńskowolskiego (26 bm.) radna Joanna Pawłowska, jednocześnie członkini Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli, właśnie w imieniu towarzystwa złożyła wniosek o nadanie rondu imienia 100-lecia Niepodległości.

 

Do rąk radnych oraz członków zarządu powiatu trafiło oświadczenia TPZW w tej sprawie. Podkreślono w nim, że rondo jest: wynikiem współpracy między radami miasta Zduńska Wola i rady powiatu: "Dzięki zjednoczonej dla wspólnego celu postawie obu rad w mieście powstało bezpieczne i tak potrzebne na styku nowego os. Południe i starej części Centrum Zduńskiej Woli. W naszej opinii uhonorowanie tego może skromnego, ale pożytecznego dzieła imieniem 100-lecia Niepodległości będzie symbolicznym przypieczętowaniem wspólnoty samorządowej w naszej Małej Ojczyźnie. Będzie hołdem dla wszystkich zjednoczonych sił i osób, które przed 100 laty swą pracą, mądrością, odwagą doprowadziły do odzyskania przez Polaków tak upragnionej niepodległości."

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyMokra myszka i twardy ptak

Idzie sobie mała, biedna myszka, idzie aż dochodzi do rzeki. Rzeka była duża rzeka z bardzo mocnym prądem, więc myszka się wystraszyła, że nie przepłynie. Obok na krzaku siedział ptak. poproszę ptaka, pomyślała myszka.
- Ja taka mała biedna myszka, a ty taki wielki i silny, proszę złap mnie i przenieś na druga stronę..
- Nie - odpowiedział ptak.
- No proszę...
- Nie!
- No, ale błagam...
- NIE!
Ptak odleciał... Myszka tak się zdenerwował, że zebrała się na odwagę i wskoczyła do wody. Z trudem, ostatkiem sił przepłynęła na drugi brzeg.
Wychodzi cala mokra, zupełnie przemoczona.
A jaki z tego morał? Kiedy "ptak" jest twardy to "myszka" musi być mokra...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u