Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności STACJA KULTURA na dworcu PKP w Łasku

STACJA KULTURA na dworcu PKP w Łasku

19575102_388278218264608_2224845182206836126_oW ubiegłym tygodniu w Łaskim Domu Kultury odbyło się spotkanie w sprawie planowanej rewitalizacji dworca PKP w Łasku. Konsultacje z mieszkańcami zorganizowano z inicjatywy burmistrza Łasku, dyrektora ŁDK oraz Młodzieżowej Grupy Działania z powiatu łaskiego.

 

Właścicielem budynku łaskiego dworca jest PKP. Jego zły stan techniczny sprawił, iż jest on obecnie obiektem zamkniętym. Podczas środowego (24 bm.) spotkania przedstawiono mieszkańcom koncepcję zagospodarowania tego miejsca. Pomysł opiera się na tym, aby dworzec służył nie tylko pasażerom, ale także mieszkańcom Łasku. „Stacja Kultura” bo tak ma nazywać się zrewitalizowany obiekt pomieści hostel, małe kino oraz kawiarnię i kasę biletową. Mówiono również o możliwym miejscu na studio nagraniowe. Remontem budynku miałoby zająć się się PKP, natomiast koszty utrzymania przejęłaby w przyszłości gmina Łask. Pomysł spodobał się mieszkańcom. Teraz władze miasta rozpoczną rozmowy z PKP, aby jak najszybciej doszło do rewitalizacji budynku dworca.

KaMi S

Wizualizacje dworca po planowanym remoncie poniżej. Także aktualne zdjęcie dworca.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyMokra myszka i twardy ptak

Idzie sobie mała, biedna myszka, idzie aż dochodzi do rzeki. Rzeka była duża rzeka z bardzo mocnym prądem, więc myszka się wystraszyła, że nie przepłynie. Obok na krzaku siedział ptak. poproszę ptaka, pomyślała myszka.
- Ja taka mała biedna myszka, a ty taki wielki i silny, proszę złap mnie i przenieś na druga stronę..
- Nie - odpowiedział ptak.
- No proszę...
- Nie!
- No, ale błagam...
- NIE!
Ptak odleciał... Myszka tak się zdenerwował, że zebrała się na odwagę i wskoczyła do wody. Z trudem, ostatkiem sił przepłynęła na drugi brzeg.
Wychodzi cala mokra, zupełnie przemoczona.
A jaki z tego morał? Kiedy "ptak" jest twardy to "myszka" musi być mokra...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u