Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Mandaty elektronicznie

Mandaty elektronicznie

259-53976Uwaga rewolucja w płaceniu mandatów za wykroczenia drogowe! W najbliższych dniach sieradzka drogówka będzie korzystać z nowego urządzenia, które niewątpliwie ułatwi życie niektórym kierowcom, ale i policjantom. Będą to terminale płatnicze.

 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu już w pierwszych dniach lutego zaczną używać terminali płatniczych do obsługi transakcji finansowych. Gdy kierowca popełni wykroczenie skutkujące wystawieniem mandatu zostanie on poinformowany o możliwości uiszczenia grzywny w formie bezgotówkowej, za pomocą kraty płatniczej. Kiedy ukarany wyrazi chęć uiszczenia grzywny w takiej formie, policjant po uzyskaniu z terminalu potwierdzenia płatności, na druku C formularza mandatu zaznacza pole „płatność kartą lub innym instrumentem płatniczym”- dotyczyć to będzie nowych formularzy. Sprawca wykroczenia otrzyma właśnie ten odcinek formularza mandatu. Oprócz tego policjant będzie wydawał ukaranemu potwierdzenie dokonania płatności, jeżeli osoba wyrazi taką wolę. Jeżeli ukarany przyjmie mandat, lecz nie wyrazi chęci uiszczenia zapłaty w formie bezgotówkowej, zapłacenie należności w takiej formie w późniejszym terminie nie będzie możliwe. Wprowadzenie takiej formy płatności ułatwi i skróci czas potrzebny na zamknięcie postępowania mandatowego. Zaznaczmy, że z propozycją bezgotówkowego rozliczenia mandatu kierowcy spotkają się na terenie całego kraju.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksyjna przygoda u dentysty

Siedziałam w poczekalni u dentysty, do którego przyszłam po raz pierwszy. Z nudów rozglądałam się. Zauważyłam na ścianie dyplom ukończenia studiów, na którym figurowało jego imię i nazwisko. Wtedy przypomniał mi się wysoki, przystojny, ciemnowłosy chłopak o tym samym imieniu i nazwisku, który chodził ze mną do tego samego liceum jakieś 30 lat temu.
Czyżby mój nowy dentysta był tym chłopakiem, w którym się nawet trochę podkochiwałam?
Jednak kiedy go zobaczyłam, szybko porzuciłam te myśli.
Ten prawie łysy facet z siwymi włosami, wydatnym brzuszkiem i twarzą pełną zmarszczek był zbyt stary, by mógł być moim kolegą ze szkoły.
A może jednak? Po tym, jak mi przejrzał zęby, zapytałam go, czy nie chodził przypadkiem do XXVI LO.?
Tak. Owszem, chodziłem i byłem nawet jednym z najlepszych uczniów, zarumienił się.
A w którym roku Pan zdawał maturę? - zapytałam.
- W siedemdziesiątym czwartym. A dlaczego Pani pyta?
- Ach, to Pan był w mojej klasie! - powiedziałam zachwycona.
Wtedy dentysta zaczął mi się uważnie przyglądać.
Po chwili ten grubawy, pomarszczony staruszek zapytał:
- A czego Pani uczyła?...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u