Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Mandaty elektronicznie

Mandaty elektronicznie

259-53976Uwaga rewolucja w płaceniu mandatów za wykroczenia drogowe! W najbliższych dniach sieradzka drogówka będzie korzystać z nowego urządzenia, które niewątpliwie ułatwi życie niektórym kierowcom, ale i policjantom. Będą to terminale płatnicze.

 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu już w pierwszych dniach lutego zaczną używać terminali płatniczych do obsługi transakcji finansowych. Gdy kierowca popełni wykroczenie skutkujące wystawieniem mandatu zostanie on poinformowany o możliwości uiszczenia grzywny w formie bezgotówkowej, za pomocą kraty płatniczej. Kiedy ukarany wyrazi chęć uiszczenia grzywny w takiej formie, policjant po uzyskaniu z terminalu potwierdzenia płatności, na druku C formularza mandatu zaznacza pole „płatność kartą lub innym instrumentem płatniczym”- dotyczyć to będzie nowych formularzy. Sprawca wykroczenia otrzyma właśnie ten odcinek formularza mandatu. Oprócz tego policjant będzie wydawał ukaranemu potwierdzenie dokonania płatności, jeżeli osoba wyrazi taką wolę. Jeżeli ukarany przyjmie mandat, lecz nie wyrazi chęci uiszczenia zapłaty w formie bezgotówkowej, zapłacenie należności w takiej formie w późniejszym terminie nie będzie możliwe. Wprowadzenie takiej formy płatności ułatwi i skróci czas potrzebny na zamknięcie postępowania mandatowego. Zaznaczmy, że z propozycją bezgotówkowego rozliczenia mandatu kierowcy spotkają się na terenie całego kraju.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyMokra myszka i twardy ptak

Idzie sobie mała, biedna myszka, idzie aż dochodzi do rzeki. Rzeka była duża rzeka z bardzo mocnym prądem, więc myszka się wystraszyła, że nie przepłynie. Obok na krzaku siedział ptak. poproszę ptaka, pomyślała myszka.
- Ja taka mała biedna myszka, a ty taki wielki i silny, proszę złap mnie i przenieś na druga stronę..
- Nie - odpowiedział ptak.
- No proszę...
- Nie!
- No, ale błagam...
- NIE!
Ptak odleciał... Myszka tak się zdenerwował, że zebrała się na odwagę i wskoczyła do wody. Z trudem, ostatkiem sił przepłynęła na drugi brzeg.
Wychodzi cala mokra, zupełnie przemoczona.
A jaki z tego morał? Kiedy "ptak" jest twardy to "myszka" musi być mokra...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u