Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Uchwała radnych zaskarżona do RIO

Uchwała radnych zaskarżona do RIO

DSC_0340Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli zaskarżył uchwałę budżetową, jaką 29 stycznia na nadzwyczajnej sesji podjęli radni miejscy - http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7800-co-z-budetem-zduskiej-woli-na-2018-rok-na-sesji-radni-przegosowali-swoj-projekt-. Zwołał ją, by radni naprawili budżet, jaki wcześniej większością głosów radnych z Klubu PiS podjęli 29 grudnia ub.r. - http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7789-prezydent-zduskiej-woli-swoje-radni-swoje-a-przedszkolaki-s-qzakadnikamiq.

 

Zdaniem prezydenta swoich błędów Rada nie naprawiła. Pozostało mu jedynie zaskarżyć uchwałę do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi. Co też uczynił 31 stycznia. W tej sprawie Urząd Miasta opublikował komunikat (pisownia oryginalna): Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi uchyliła, jako niezgodną z prawem, kolejną już uchwałę Rady Miasta Zduńska Wola. Uchylona uchwała, dotyczyła sposobu udzielania wsparcia klubom sportowym przez miasto. Niezgodny z przepisami okazał się zaproponowany przez radnych sposób wyboru członków rady sportu i podejmowania decyzji o podziale środków. "Dziękuję RIO, że nie pozwoliła przejąć radnym PiS kontroli nad podziałem środków na sport. Nie wiem po co radni mieszają politykę ze sportem. Czekamy na pisemne potwierdzenie stanowiska RIO, żebyśmy mogli jak najszybciej rozdzielić środki na które czekają kluby sportowe" – Piotr Niedźwiecki. Ponadto, w związku z publikowanym w mediach oświadczeniem klubu PiS oraz wypowiedziami przewodniczącego Rady Miasta Witolda Gwiazdy uprzejmie informujemy, że proponowane przez radnych podpisanie przez prezydenta przyjętej przez nich 29 stycznia uchwały w sprawie zmiany budżetu Miasta Zduńska Wola na 2018 r., byłoby niezgodne z prawem. Prezydent nigdy nie podpisuje przegłosowanych przez radę uchwał, taka procedura nie występuje w ustawie o samorządzie terytorialnym. Nieprawdą jest więc twierdzenie, że ewentualny podpis prezydenta pod uchwałą, spowodowałby jej zgodność z prawem. Ze względu na nie budzące wątpliwości naruszenie przepisów przez radnych, prezydent zmuszony jest skierować uchwałę do Regionalnej Izby Obrachunkowej w celu sprawdzenia jej legalności. "Rada Miasta złamała prawo, a teraz próbuje przerzucić odpowiedzialność na kogoś innego. Propozycja abym podpisywał przegłosowany już projekt uchwały, świadczy o kompromitującej nieznajomości przepisów przez przewodniczącego Rady Miasta" - Piotr Niedźwiecki. Pismo o rozstrzygnięcie nadzorcze stwierdzające nieważność podjętej 29 stycznia uchwały zostało dziś przekazane do RIO. Izba ma 30 dni na podjęcie decyzji. Następnie RIO podejmie decyzję o uchyleniu projektu budżetu w części lub w całości, a do końca lutego przygotuje projekt budżetu. Do tego czasu obowiązywać będą zapisy przygotowanego prawidłowo przez prezydenta projektu budżetu z 15 listopada 2018 r.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksyjna przygoda u dentysty

Siedziałam w poczekalni u dentysty, do którego przyszłam po raz pierwszy. Z nudów rozglądałam się. Zauważyłam na ścianie dyplom ukończenia studiów, na którym figurowało jego imię i nazwisko. Wtedy przypomniał mi się wysoki, przystojny, ciemnowłosy chłopak o tym samym imieniu i nazwisku, który chodził ze mną do tego samego liceum jakieś 30 lat temu.
Czyżby mój nowy dentysta był tym chłopakiem, w którym się nawet trochę podkochiwałam?
Jednak kiedy go zobaczyłam, szybko porzuciłam te myśli.
Ten prawie łysy facet z siwymi włosami, wydatnym brzuszkiem i twarzą pełną zmarszczek był zbyt stary, by mógł być moim kolegą ze szkoły.
A może jednak? Po tym, jak mi przejrzał zęby, zapytałam go, czy nie chodził przypadkiem do XXVI LO.?
Tak. Owszem, chodziłem i byłem nawet jednym z najlepszych uczniów, zarumienił się.
A w którym roku Pan zdawał maturę? - zapytałam.
- W siedemdziesiątym czwartym. A dlaczego Pani pyta?
- Ach, to Pan był w mojej klasie! - powiedziałam zachwycona.
Wtedy dentysta zaczął mi się uważnie przyglądać.
Po chwili ten grubawy, pomarszczony staruszek zapytał:
- A czego Pani uczyła?...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u