Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Paserzy od części samochodowych

Paserzy od części samochodowych

264-54280Policjanci z Wielunia zatrzymali dwóch paserów; 23 – letniego mieszkańca powiatu bełchatowskiego oraz 34- letniego mieszkańca powiatu kępińskiego. Na terenie posesji pierwszego z nich policjanci znaleźli karoserię, silniki, skrzynie biegów oraz inne części samochodowe pochodzące z dwóch pojazdów audi A4, skradzionych na terenie powiatu wieluńskiego oraz Wielkiej Brytanii. Ponadto znaleziono u niego 150 gram marihuany. 23 – latek usłyszał już zarzuty dotyczące paserstwa oraz posiadania środków odurzających. Drugi z mężczyzn usłyszał zarzut paserstwa.

 

30 stycznia policjanci uzyskali Informacje, że na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych zostały wystawione części samochodowe, które mogły pochodzić ze skradzionego samochodu audi A4 z terenu powiatu wieluńskiego. Ustalono, że sprzedający, to 23- letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. Funkcjonariusze natychmiast udali się do jego miejsca zamieszkania. Jak się okazało, na terenie zamieszkiwanej przez niego posesji znaleźli karoserię , silniki, skrzynie biegów oraz inne elementy pochodzące z dwóch pojazdów zarejestrowanych jako utracone. Wieluńscy policjanci po dokładnym zweryfikowaniu numerów widniejących na poszczególnych częściach ustalili, że pochodzą one z dwóch samochodów audi A4 , z których jeden został skradziony na ternie powiatu wieluńskiego, drugi z kolei skradziono na terenie Wielkiej Brytanii. Do kradzieży obu pojazdów doszło w 2017 roku.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz garażu wieluńscy mundurowi znaleźli też 150 gramów marihuany, małą wagę elektroniczną, tzw. dilerki oraz kruszak. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W tej samej sprawie zatrzymano 34- letni mieszkańca powiatu kępińskiego, który - jak wynika z ustaleń wieluńskich stróżów prawa - sprzedał 23- latkowi samochód skradziony na terenie powiatu wieluńskiego. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa. 23- latek oprócz tego usłyszał jeszcze zarzuty posiadania środków odurzających oraz posiadania przyrządów służących do nielegalnego ich przerobu. Podejrzany został objęty dozorem policyjnym. Sprawę prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KPP w Wieluniu pod nadzorem bełchatowskiej prokuratury.

(opr. KJB)

foto: wielun.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksyjna przygoda u dentysty

Siedziałam w poczekalni u dentysty, do którego przyszłam po raz pierwszy. Z nudów rozglądałam się. Zauważyłam na ścianie dyplom ukończenia studiów, na którym figurowało jego imię i nazwisko. Wtedy przypomniał mi się wysoki, przystojny, ciemnowłosy chłopak o tym samym imieniu i nazwisku, który chodził ze mną do tego samego liceum jakieś 30 lat temu.
Czyżby mój nowy dentysta był tym chłopakiem, w którym się nawet trochę podkochiwałam?
Jednak kiedy go zobaczyłam, szybko porzuciłam te myśli.
Ten prawie łysy facet z siwymi włosami, wydatnym brzuszkiem i twarzą pełną zmarszczek był zbyt stary, by mógł być moim kolegą ze szkoły.
A może jednak? Po tym, jak mi przejrzał zęby, zapytałam go, czy nie chodził przypadkiem do XXVI LO.?
Tak. Owszem, chodziłem i byłem nawet jednym z najlepszych uczniów, zarumienił się.
A w którym roku Pan zdawał maturę? - zapytałam.
- W siedemdziesiątym czwartym. A dlaczego Pani pyta?
- Ach, to Pan był w mojej klasie! - powiedziałam zachwycona.
Wtedy dentysta zaczął mi się uważnie przyglądać.
Po chwili ten grubawy, pomarszczony staruszek zapytał:
- A czego Pani uczyła?...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u