Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem

Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem

20170801_125641Wykłady, warsztaty, koncerty, prelekcje – to wszystko czeka młodych akordeonistów w piątek 23 lutego. Spotkania uczniów szkół muzycznych w Sieradzu, Zduńskiej Woli, Pabianicach i w Wieluniu pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem” na stałe wpisały się w muzyczny kalendarz PSM I st. w Sieradzu.

 

Tegoroczna edycja spotkań została rozszerzona o wykłady i warsztaty dla młodych muzyków, które poprowadzi jeden z najlepszych akordeonistów jazzowych w Polsce, Paweł A. Nowak. Uwaga uczniów i słuchaczy skupi się tym razem na znaczeniu akordeonu w muzyce rozrywkowej.

Spotkanie rozpoczną się o godzinie 10 wykładem o historii akordeonu udokumentowanym prezentacją najciekawszych egzemplarzy instrumentów z kolekcji Pawła A. Nowaka, obejmującej ponad 300 eksponatów z całego świata. Po bloku wykładów połączonych z warsztatami, o godzinie 16 organizatorzy zapraszają na koncert muzyki popularnej w wykonaniu najmłodszych adeptów akordeonistyki. Natomiast o godzinie 18 na scenie Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu zaprezentuje się zespół Pawła Nowaka „Almost Jazz Group”. Podczas koncertu muzycy zagrają materiał, który jest podsumowaniem sześcioletniej działalności zespołu. Przede wszystkim usłyszymy utwory z najnowszej płyty pt. "Fade out", której premiera odbyła się pod koniec października. Oczywiście nie zabraknie także kompozycji z płyty "Na Kaszebach", która wypełniona jest autorskimi aranżacjami znanych kaszubskich tematów. Artyści przypomną także brzmienia z pierwszej płyty Almost JG.

Każdy chętny może wziąć udział w planowanych wydarzeniach, ale na koncert „Almost Jazz Group” należy zaopatrzyć się w bezpłatne wejściówki dostępne w sekretariacie szkoły. W tym roku, po raz pierwszy „Cyja w Sieradzu” odbywa się pod patronatem Prezydenta Sieradza. Opiekę medialną roztoczy nad przedsięwzięciem lokalna rozgłośnia radiowa „Nasze Radio”. W kosztach przedsięwzięcia partycypowali organizatorzy: PSM I st. w Sieradzu, Towarzystwo Muzyczne FERMATA oraz darczyńcy: Urząd Miasta Sieradza, MPWiK w Sieradzu, NZOZ „Zdrowie”, Hotel „Wróblewscy” i Cukiernia „Michalak”.

Sławomir Cieślak

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u