Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wspierajmy kulturę

Wspierajmy kulturę

IMG_2735Wspieranie działań kulturalnych w województwie łódzkim pod takim hasłem Łódzki Dom Kultury wraz z Zespołem Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu zorganizował spotkanie dotyczące rozwoju kultury i współpracy międzysektorowej w województwie łódzkim.

 

W spotkaniu w Zespole Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu wzięli udział przedstawiciele instytucji kultury, organizacji seniorskich oraz organizacji pozarządowych. Zaprezentowana przez ŁDK oferta obejmowała m.in. projekty, konkursy, festiwale oraz przeglądy kierowane do wszystkich grup wiekowych.

Jak informuje Malwina Paroń z ŁDK, celem spotkania było zachęcenie instytucji z województwa do włączenia się we wspólną realizację projektów oraz zaangażowania do uczynnego udział w wydarzeniach o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim, planowanych na najbliższy rok. Przedstawiciele ŁDK zaprezentowali również kilka nowości w sieci jakie zostały wprowadzone na prośbę lokalnych instytucji m.in. na stronie www.regionkultury.pl dodano zakładkę „Fundusze na kulturę”, która na bieżąco uzupełniana jest o informacje dotyczące aktualnych grantów na projekty kulturalne. W trakcie spotkania została poruszona również istota i rola profesjonalizacji kadr kultury oraz zaprezentowana oferta Regionalnej Akademii Kadr Kultury. Integralną częścią była również dyskusja, która umożliwiła rozpoczęcie rozmów nad możliwościami współpracy pomiędzy instytucjami.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele sektora kultury z powiatu sieradzkiego i poddębickiego.

(opr.KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u