Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Blokada na krajówce. Ponowny protest w piątek 9 marca

Blokada na krajówce. Ponowny protest w piątek 9 marca

28783679_168310037158344_889462718097101023_nRolnicy z Błaszek, Wróblewa oraz Warty zablokowali w środę, 7 bm. drogę krajową nr 12. Na trasie z Sieradza do Kalisza. Ponad setka maszerowała po przejściach dla pieszych, utrudniając przejazd samochodom. Kierowcy stali w blisko półkilometrowym korku. Droga była nieprzejezdna przez dwie godziny. I podobnie będzie w piątek, 9 marca. Także w godzinach 10-12.

 

Blokujący nie wykluczają, że jeśli premier Morawiecki i ministerstwo rolnictwa nie odpowiedzą na ich postulaty, blokady staną się cykliczne. Bo jak twierdzą tylko w ten sposób są w stanie nagłośnić ich trudną sytuację na rynku rolnym. Blokada była wyrazem niezadowolenia rolników z Sieradzkiego i okolicznych miejscowości z Wielkopolski, głównie uprawiających ziemniaki i marchew. Protestujący domagają się ograniczenia importu warzyw do Polski i odwołania obecnego ministra rolnictwa. Wskazują też na żenująco niskie ceny ziemniaka w skupie. Dostają tam około 20 groszy za kilogram. Przekonują, że lokalnie produkowana żywność jest zdrowsza i bardziej ekologiczna niż ta sprowadzana zza granicy. Organizatorem protestu było nowo powstałe Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw. Oto postulaty rolników:
1. zmiana ministra rolnictwa,
2. większa kontrola ziemniaków i warzyw importowanych do Polski,
3. unormowanie stosunków dyplomatycznych z Rosją,
4. ograniczenie importu zbóż do krajów trzecich,
5. wyrównanie dopłat rolniczych do takich jakie mają rolnicy na zachodzie Europy.

KaMi S

O powodach protestu więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7922-uwaga-kierowcy-7-i-9-marca-zablokowana-bdzie-dk-nr-12-w-gminie-baszki-oraz-we-wroblewie

Fot. Nie dla dla importu ziemniaka/FB

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u