Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Z kronik policyjnych w regionie

Z kronik policyjnych w regionie

265-56677PODDĘBICE. Tamtejsi policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego. W Poddębicach na ulicy Kaliskiej samochód osobowy potrącił dwie kobiety na przejściu dla pieszych. Poszkodowane zostały przewiezione do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w czwartek 8 marca o godz. 20.20 na ulicy Kaliskiej w Poddębicach. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący mazdą 37-letni mieszkaniec Poddębic na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił dwie 41-letnie kobiety. Na skutek wypadku poszkodowane z ogólnymi obrażeniami przetransportowano do szpitala w Poddębicach. Jedna z kobiet pozostała pod opieką lekarzy, natomiast druga opuściła szpital po wstępnym badaniu. Kierowca pojazdu był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli dowody związane z tym zdarzeniem. Zebrany materiał pomoże funkcjonariuszom ustalić okoliczności wypadku.

GALEWICE. Policjanci z Wieruszowa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w piątkowy poranek w na drodze relacji Galewice – Osiek. Czołowo zderzyły się tam dwa pojazdy. Do wypadku doszło 9 marca około godziny 5.50 Według wstępnych ustaleń, kierujący Toyotą Yaris 40 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z prawidło jadącym z przeciwka Seatem Ibiza, którym kierowała 38 - letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego. Kierowcy obu pojazdów z obrażeniami ciała zostali zabrani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Znacznemu uszkodzeniu uległy auta uczestniczące w wypadku. Kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności tego zdarzenia drogowego wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ŁASK. Mieszkaniec gminy Łask przysłał do Komendanta Powiatowego Policji w Łasku podziękowania za pomoc dzielnicowego. Aspirant Łukasz Mielczarek pomógł w rozwiązaniu problemu mężczyzny, który dotyczył wydawałoby się drobnej sprawy. Dzięki zaangażowaniu dzielnicowego udało się rozwiązać problem, z którym mieszkaniec gminy Łask borykał się od dwóch lat. Poniżej fragment listu: "Szanowny Panie Komendancie, z radością pragnę podziękować Panu dzielnicowemu Łukaszowi Mielczarkowi. Pan dzielnicowy pomógł mi w rozwiązaniu drobnej sprawy w relacjach z administracją miasta Gliwice (trwającej 2 lata). Na istniejących tam (105 szt) parkomatach podano małymi cyferkami nr tel do serwisu. Niestety, ten numer często był źle odczytywany przez zdenerwowanych mieszkańców. Telefonowano do mnie w sprawie naprawy parkomatu, tak się bowiem składa, że numer mojego telefonu różni się jedną cyferką od wspomnianego numeru do serwisu. Telefonowało do mnie kilkaset nie zawsze zadowolonych mieszkańców Gliwic. Pan Łukasz wykonując kilka rozmów z odpowiednimi władzami pomógł mi. Na tamtejszych parkomatach będą naklejone tabliczki z innym numerem.Dziękuję i pozdrawiam."

Opr. MiKa S

Fot. KPP Wieruszów

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNauczycielkom i nauczycielom ku pokrzepieniu serc

Nauczycielka przedszkolna przechadzała się po sali uważnie przypatrując się rysującym dzieciom. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca.
Podeszła do dziewczynki, która w wielkim skupieniu coś tworzy. Przedszkolanka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała dziewczynka.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona przedszkolanka.
Dziewczynka mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u