Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sieradz - w centrum niepodległości

Sieradz - w centrum niepodległości

sieradz-niepodleglosc_copy"Sieradz – w centrum niepodległości" – tym hasłem samorząd tego miasta będzie promował wydarzenia organizowane przez cały rok z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ich finał zaplanowany na 11 listopada 2018 roku, podzielony będzie na wydarzenia oficjalne na Placu Piłsudskiego oraz te utrzymane w klimacie artystycznym. W tym dniu na Rynku w Sieradzu, Urząd Miasta Sieradza planuje zorganizować koncert połączony z multimedialną prezentacją, a wszystko zaaranżowane ma być w oryginalny sposób.

 

Od marca do listopada na terenie Sieradza obędzie się ponad 30 zdarzeń organizowanych przez szkoły, organizacje pozarządowe czy instytucje kultury. Cykl koncertów patriotycznych zaplanowała m.in. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu. O szczegółach będą informować plakaty z harmonogramem wydarzeń, a także na bieżąco strona internetowa Miasta oraz zamieszczone na niej kalendarium. Hasło „Sieradz – w centrum niepodległości” nawiązuje nie tylko do położenia w centrum Polski, ale także wkładu miasta w odzyskanie wolności. Polską Organizację Wojskową utworzono na ziemi sieradzkiej w 1916 r. Dwa lata później (11 listopada) to właśnie przed frontem 300-osobowego oddziału POW i Straży Narodowej na Rynku w Sieradzu odbyło się przekazanie broni i oddanie władzy przez Niemców (miasto już w sierpniu 1914 r. zostało zajęte przez wojska niemieckie). Mimo to następnego dnia wieczorem w walce ze 150-osobowym oddziałem niemieckim na sieradzkim dworcu kolejowym padło 5 zabitych i było 15 rannych członków POW. Logotyp obchodów utrzymany w biało-czerwonej stylistyce zawiera charakterystyczny dla Sieradza symbol „eski” wkomponowany w powiewającą flagę. Miasto zaprasza do skorzystania logo na swoim facebooku „Sieradz lubię” (https://www.facebook.com/search/str/Sieradz+lubi%C4%99/keywords_search) i stworzenia dzięki niemu nowego zdjęcia profilowego.

Opr. KaMi S,

źródło: UM Sieradz

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaskakujące powitanie...

Mąż wraca do domu z pracy później niż zwykle.
Po cichu otwiera drzwi i wchodzi do sypialni.
Co widzi? Spod kołdry wystają cztery nogi zamiast dwóch.
Zdenerwowany bierze kij bejsbolowy zza drzwi i wali nim w kołdrę.
Po tak wyczerpującym zadaniu idzie do kuchni, żeby się czegoś napić.
Wchodzi, patrzy a tam siedzi jego żona i czyta gazetę i mówi:
- Cześć kochanie, przyjechali dziś Twoi rodzice i położyłam ich w naszej sypialni. Mam nadzieję, że już się przywitałeś...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u