Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sieradz - w centrum niepodległości

Sieradz - w centrum niepodległości

sieradz-niepodleglosc_copy"Sieradz – w centrum niepodległości" – tym hasłem samorząd tego miasta będzie promował wydarzenia organizowane przez cały rok z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ich finał zaplanowany na 11 listopada 2018 roku, podzielony będzie na wydarzenia oficjalne na Placu Piłsudskiego oraz te utrzymane w klimacie artystycznym. W tym dniu na Rynku w Sieradzu, Urząd Miasta Sieradza planuje zorganizować koncert połączony z multimedialną prezentacją, a wszystko zaaranżowane ma być w oryginalny sposób.

 

Od marca do listopada na terenie Sieradza obędzie się ponad 30 zdarzeń organizowanych przez szkoły, organizacje pozarządowe czy instytucje kultury. Cykl koncertów patriotycznych zaplanowała m.in. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu. O szczegółach będą informować plakaty z harmonogramem wydarzeń, a także na bieżąco strona internetowa Miasta oraz zamieszczone na niej kalendarium. Hasło „Sieradz – w centrum niepodległości” nawiązuje nie tylko do położenia w centrum Polski, ale także wkładu miasta w odzyskanie wolności. Polską Organizację Wojskową utworzono na ziemi sieradzkiej w 1916 r. Dwa lata później (11 listopada) to właśnie przed frontem 300-osobowego oddziału POW i Straży Narodowej na Rynku w Sieradzu odbyło się przekazanie broni i oddanie władzy przez Niemców (miasto już w sierpniu 1914 r. zostało zajęte przez wojska niemieckie). Mimo to następnego dnia wieczorem w walce ze 150-osobowym oddziałem niemieckim na sieradzkim dworcu kolejowym padło 5 zabitych i było 15 rannych członków POW. Logotyp obchodów utrzymany w biało-czerwonej stylistyce zawiera charakterystyczny dla Sieradza symbol „eski” wkomponowany w powiewającą flagę. Miasto zaprasza do skorzystania logo na swoim facebooku „Sieradz lubię” (https://www.facebook.com/search/str/Sieradz+lubi%C4%99/keywords_search) i stworzenia dzięki niemu nowego zdjęcia profilowego.

Opr. KaMi S,

źródło: UM Sieradz

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZmyślna blondynka

Wśród gazetowych ogłoszeń, w dziale praca ukazał anons, że policja poszukuje ludzi do pracy.
Zgłosiły się trzy blondynki. Stanowisko było jedno, więc postanowiono więc wybrać w drodze małego testu kobietę najinteligentniejszą.
- Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu tego osobnika. Proszę powiedzieć nam jak najwięcej o nim. Co się pani nasuwa, jakieś spostrzeżenia?
- Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Kandydatce podziękowano. Druga otrzymała takie samo polecenie.
Odpowiedź też była taka sama: Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Poproszono zatem trzecią kandydatkę.
Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu pewnego osobnika. Proszę powiedzieć nam o nim jak najwięcej. Co pani może powiedzieć o tej osobie na podstawie zdjęcia.
- Ten człowiek nosi szkła kontaktowe. Policjanci z komisji spojrzeli na panią zadziwieni. Sprawdzono w dokumentach: rzeczywiście mężczyzna nosi szkła kontaktowe!.
- No wspaniale! Gratulujemy! Jest pani przyjęta. Ale proszę powiedzieć, jak pani to wydedukowała?
- To proste. Ten człowiek nosi szkła kontaktowe, bo nie może nosić okularów.
- Dlaczego?
- No jak to dlaczego? Przecież on ma tylko jedno ucho!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u