Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nie bądźmy obojętni na osoby koczujące na mrozie

Nie bądźmy obojętni na osoby koczujące na mrozie

bezdomniSynoptycy na nadchodzący weekend zapowiadają gwałtowne ochłodzenie. Temperatura w regionie sieradzkim nocą może spaść do minus 10 a nawet minus 12 stopni Celsjusza. A i w ciągu dni też będzie mroźno. Nad Polskę nadciąga bowiem chłodny front powietrza znad Rosji. Dotrzeć ma już w piątek 16 marca i utrzyma się do 21 marca.

 

Policjanci po raz kolejny apelują, aby w te dni być szczególnie wrażliwym na osoby bezdomne, samotne, czy w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Policjanci zwracają się z apelem o reakcję w przypadku wiedzy na temat takich osób, których zdrowie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. - Zgłaszajmy takie przypadki pod numer alarmowy 112. Wystarczy jeden telefon, żeby uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie - apeluje policja. Tylko np. w lutym podczas siarczystych mrozów zduńskowolscy policjanci przed zamarznięciem uratowali 8 osób. Wszystkie komendy policji w Sieradzkiem są w stałym pogotowiu i sprawdzają miejsca, ulubione przez bezdomnych, a wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

KaMi S

Fot. KPP Zduńska Wola

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZmyślna blondynka

Wśród gazetowych ogłoszeń, w dziale praca ukazał anons, że policja poszukuje ludzi do pracy.
Zgłosiły się trzy blondynki. Stanowisko było jedno, więc postanowiono więc wybrać w drodze małego testu kobietę najinteligentniejszą.
- Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu tego osobnika. Proszę powiedzieć nam jak najwięcej o nim. Co się pani nasuwa, jakieś spostrzeżenia?
- Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Kandydatce podziękowano. Druga otrzymała takie samo polecenie.
Odpowiedź też była taka sama: Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Poproszono zatem trzecią kandydatkę.
Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu pewnego osobnika. Proszę powiedzieć nam o nim jak najwięcej. Co pani może powiedzieć o tej osobie na podstawie zdjęcia.
- Ten człowiek nosi szkła kontaktowe. Policjanci z komisji spojrzeli na panią zadziwieni. Sprawdzono w dokumentach: rzeczywiście mężczyzna nosi szkła kontaktowe!.
- No wspaniale! Gratulujemy! Jest pani przyjęta. Ale proszę powiedzieć, jak pani to wydedukowała?
- To proste. Ten człowiek nosi szkła kontaktowe, bo nie może nosić okularów.
- Dlaczego?
- No jak to dlaczego? Przecież on ma tylko jedno ucho!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u