Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nie bądźmy obojętni na osoby koczujące na mrozie

Nie bądźmy obojętni na osoby koczujące na mrozie

bezdomniSynoptycy na nadchodzący weekend zapowiadają gwałtowne ochłodzenie. Temperatura w regionie sieradzkim nocą może spaść do minus 10 a nawet minus 12 stopni Celsjusza. A i w ciągu dni też będzie mroźno. Nad Polskę nadciąga bowiem chłodny front powietrza znad Rosji. Dotrzeć ma już w piątek 16 marca i utrzyma się do 21 marca.

 

Policjanci po raz kolejny apelują, aby w te dni być szczególnie wrażliwym na osoby bezdomne, samotne, czy w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Policjanci zwracają się z apelem o reakcję w przypadku wiedzy na temat takich osób, których zdrowie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. - Zgłaszajmy takie przypadki pod numer alarmowy 112. Wystarczy jeden telefon, żeby uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie - apeluje policja. Tylko np. w lutym podczas siarczystych mrozów zduńskowolscy policjanci przed zamarznięciem uratowali 8 osób. Wszystkie komendy policji w Sieradzkiem są w stałym pogotowiu i sprawdzają miejsca, ulubione przez bezdomnych, a wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

KaMi S

Fot. KPP Zduńska Wola

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u