Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nie bądźmy obojętni na osoby koczujące na mrozie

Nie bądźmy obojętni na osoby koczujące na mrozie

bezdomniSynoptycy na nadchodzący weekend zapowiadają gwałtowne ochłodzenie. Temperatura w regionie sieradzkim nocą może spaść do minus 10 a nawet minus 12 stopni Celsjusza. A i w ciągu dni też będzie mroźno. Nad Polskę nadciąga bowiem chłodny front powietrza znad Rosji. Dotrzeć ma już w piątek 16 marca i utrzyma się do 21 marca.

 

Policjanci po raz kolejny apelują, aby w te dni być szczególnie wrażliwym na osoby bezdomne, samotne, czy w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Policjanci zwracają się z apelem o reakcję w przypadku wiedzy na temat takich osób, których zdrowie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. - Zgłaszajmy takie przypadki pod numer alarmowy 112. Wystarczy jeden telefon, żeby uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie - apeluje policja. Tylko np. w lutym podczas siarczystych mrozów zduńskowolscy policjanci przed zamarznięciem uratowali 8 osób. Wszystkie komendy policji w Sieradzkiem są w stałym pogotowiu i sprawdzają miejsca, ulubione przez bezdomnych, a wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

KaMi S

Fot. KPP Zduńska Wola

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u