Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności 11-latek uratował desperata, który chciał zginąć pod kołami pociągu!

11-latek uratował desperata, który chciał zginąć pod kołami pociągu!

bohaterzlaskuMa niespełna 11 lat, a wykazał się większą dojrzałością niż niejeden dorosły człowiek. Mikołaj to chłopiec, który ściągnął samobójcę z torów kolejowych w Łasku.

Do zdarzenia doszło 8 marca. Mikołaj wraz ze swoją mamą wybrał się na spacer w kierunku przystanku kolejowego. Chłopiec szedł powitać swoją starszą siostrę, która wracała z pracy. Kiedy szlaban został opuszczony, Mikołaj zauważył coś przerażającego! Zobaczył mężczyznę, który przechodził przez tory i nagle położył się na nich. Działo się to kilkanaście metrów od szlabanu, jednak nikt z dorosłych stojących przed przejazdem kolejowym nie zareagował. Chłopiec zaczął krzyczeć, podbiegł do leżącego i próbował podnieść desperata. Z pomocą ruszył mu w końcu jeden z mężczyzn. Pociąg był już naprawdę blisko. Na szczęście próbującego trafić pod koła udało się z torowiska ściągnąć.

Mikołaj wykazał się szczególną wrażliwością, bowiem żadna ze znajdujących się w pobliżu dorosłych osób nie ruszyła z pomocą. Na miejsce wezwana została policja, ale zanim dojechała uratowany mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Ten bohaterski czyn został doceniony przez komendanta KPP w Łasku. 16 marca odwiedził chłopca w szkole, wręczając mu podziękowania. Chłopiec otrzymał policyjne gadżety, które sprawiły mu ogromną radość, bowiem Mikołaj uwielbia policję. Nie jest to również jego pierwszy bohaterski czyn.

– Była sytuacja, że wychodząc z marketu, Mikołaj dostrzegł małe dziecko, które biegnie w kierunku jezdni wprost pod nadjeżdżający samochód. Nie przestraszył tylko od razu zareagował. Mama tego dziecka pakowała zakupy do bagażnika i nie zauważyła, że jej pociecha oddaliła się od samochodu. Mikołaj złapał dziewczynkę na ręce i zaniósł w bezpiecznie miejsce – opowiada siostra Mikołaja, Magda. Sytuację z Dnia Kobiet Mikołaj bardzo przeżył. Zapytany, dlaczego to zrobił, odpowiada bardzo skromnie: – Tak podpowiadało mi serce.

Opr. KaMi S

źródło: mojlask
Fot. KPP Łask

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u