Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ujęli przestępcę współpracując z holenderskimi policjantami

Ujęli przestępcę współpracując z holenderskimi policjantami

268-57291Dzięki współpracy z holenderską policją z Eidhoven zaledwie w ciągu dwóch dni policjanci z KPP w Poddębicach ujęli sprawcę internetowego przestępstwa.

 

Jak informuje p.o.oficera prasowego KPP w Poddębicach, sierż.Sylwia Kaźmierczak,19-20 marca jej koledzy gościli funkcjonariuszy z Holandii. Stróże prawa z kraju tulipanów przyjechali do Polski w celu rozwiązania sprawy, która dotknęła jedną z bardzo znanych holenderskich modelek. Wszystkie ślady prowadziły do powiatu poddębickiego. Okazało się, iż obywatel Polski dopuścił się na szkodę kobiety przestępstwa stalkingu za pośrednictwem Internetu. Na podstawie Europejskiej Dyrektywy dotyczącej Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego (END) dzięki współpracy z holenderską policją funkcjonariusze z Poddębic w dwa dni ujęli sprawcę. Prokuratura Rejonowa w Poddębicach na wniosek policji zastosowała wobec sprawcy wolnościowy środek zapobiegawczy. Teraz mężczyzna ma internetowy zakaz kontaktu z modelką. W trakcie wizyty funkcjonariusze z Eidhoven uczyli się od poddębickich policjantów z Wydziału Kryminalnego policyjnych metod i technik wykorzystywanych do wykrywania sprawców przestępstw internetowych. Goście z Holandii zachwyceni skutecznością działań polskiej policji, zapowiedzieli wdrożyć zaobserwowane metody w trakcie szkoleń oraz kursów w swoim kraju.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNauczycielkom i nauczycielom ku pokrzepieniu serc

Nauczycielka przedszkolna przechadzała się po sali uważnie przypatrując się rysującym dzieciom. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca.
Podeszła do dziewczynki, która w wielkim skupieniu coś tworzy. Przedszkolanka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała dziewczynka.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona przedszkolanka.
Dziewczynka mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u