Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM PRZEDŚWIĄTECZNIE. OD 22 MARCA DO 2 KWIETNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM PRZEDŚWIĄTECZNIE. OD 22 MARCA DO 2 KWIETNIA

sieradzMamy już kalendarzową wiosnę. Z dnia na dzień powinno być coraz cieplej. Przed nami Niedziela Palmowa i zmiana czasu na letni. Spać będziemy godzinę krócej, bo zegarki w nocy z soboty na niedzielę, czyli z 24 na 25 marca przestawiamy o godzinie 2 na 3. Pamiętajmy o tym, by nie zaspać, bo w parafiach odbywać się będzie święcenie palem i konkursy na największe. Będzie to też ostatnia w marcu niedziela handlowa. Szkoły muzyczne w Zduńskiej Woli i Sieradzu zapraszają na koncerty z wiosennymi akcentami. W Łasku królować będzie muzyka pasyjna. Odbywać się będą także drogi krzyżowe.

 

Z Sieradza do Charłupi Małej 23 marca wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. W Sieradzu wystąpi także kabaret JURKI. Odbędzie się tam także 10. Wystawa Sieradzkich Stołów Wielkanocnych. Co poza tym będzie się działo? Gdzie warto się wybrać w okresie przedświątecznym? O tym poniżej oraz na plakatach. To też doskonała okazja, aby wszystkim odwiedzającym portal siewie.tv złożyć świąteczne życzenia. Ciepłych i udanych Świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności i radości w życiu zawodowym i prywatnym życzy siewie.tv.

ZDUŃSKA WOLA

22 marca. Miejska Biblioteka Publiczna, godz. 17. Spotkanie z Wojciechem Orlińskim, autorem książek podróżniczych, fantastycznych i publicystycznych, wykładowcą na Wydziale Dziennikarstwa i Nowych Mediów Collegium Civitas, znawcą twórczości Stanisława Lema. Jest autorem biografii zatytułowanej "Lem. Życie nie z tej ziemi", w której z pasją i w przystępny sposób opowiada o zawiłych losach pisarza doświadczonego tragedią II wojny światowej. Korzystając z niepublikowanych dotąd źródeł wyjaśnia tajemnice z życia i twórczości pisarza.

22 marca. "W wiosennym ogrodzie dźwięków" to kolejny koncert z cyklu Piątkowe Wieczory Muzyczne, na który zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Zduńskiej Woli. Koncert w wykonaniu orkiestry smyczkowej "Eufonico" oraz solistów - uczniów szkoły II stopnia. Godz. 18. Miejsce: Sala Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej, Al. Kościuszki 3.

23 marca. Miejska Droga Krzyżowa. Od parafii św. Antoniego do Bazyliki Mniejszej pw. WNMP. Początek godz. 18.

23 marca, godz. 18, Muzeum Historii Miasta, wystawa plastyczna "Cztery pary oczu...". Czwórka artystów, cztery różne sposoby percepcji rzeczywistości, pod jednym wspólnym mianownikiem...KTÓRYM JEST MALARSTWO!

23 marca. Sala widowiskowa Ratusza. Godz. 18. Obchody 60-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej Lokator w Zduńskiej Woli. Tego dnia ze względu na wydarzenie kino będzie nieczynne.

24 marca - 2 kwietnia. Kino Ratusz. W repertuarze znajdą się m.in. filmy: Gnomeo i Julia oraz Pitbull. Ostatni pies. Szczegółowy repertuar, z podziałem na sale: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

24 marca. Kino Ratusz. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Godz. 18. Projekcja filmu "Happy End".

25-27 marca. Godz. 19. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne do parafii św. Pawła. Poprowadzi je ks. Michał Laskowski.

WILAMÓW

25 marca. Godz. 11.30, parafia w Wilamowie. Niedziela Palmowa, połączona z konkursem na najpiękniejszą palmę.

UNIEJÓW

26 marca. Powiatowy Konkurs Fotograficzny, Literacki i Plastyczny „Wiosenne impresje”, godz. 10, MGOK w Uniejowie.

SZADEK

22 -29 marca. Targowisko Mój Rynek (ul. Sieradzka). W godz. 8-14 można zwiedzać Wystawę Wielkanocną. Możliwość zakupu ozdób wielkanocnych.

ŁASK

23 marca. Łaski Dom Kultury, "Galeria z Fortepianem". Koncert Agnieszki Fiuk "Ocalona...". Bilety w cenie 15 zł. Wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów (piosenek dla dzieci i dorosłych), organistka.

29 marca. Łaski Dom Kultury, "Galeria z Fortepianem". Koncert Sabat Mater Dolorosa. Godz. 19. Bilety w cenie 30 zł. Wystąpią Adam Rymarz - śpiew i Witold Janiak - fortepian, syntezator, komputer.

KWIATKOWICE

22 marca o godz. 18 w świetlicy OSP Kwiatkowice. 21 marca obchodzony będzie Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Wodzieradach wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wodzieradach zapraszają na wieczorek poetycki zatytułowany "Niektórzy lubią poezję".

SIERADZ

22 marca oraz 24 i 25 marca, godz: 17.30, 20; 19, a 26 marca, godz: 20; projekcja filmu „PITBULL. Ostatni pies”. Miejsce: Kino Teatr, Sieradzkie Centrum kultury, ul. Dominikańska 19 (do kupienia w kasie SCK lub online na www.scksieradz.pl). Bilety w cenie 18 zł. W dniach 27-28 marca: projekcja tylko filmu PITBULL. Ostatni pies”. O godz. 20.

22 marca. PSM w Sieradzu, godz. 16.30, koncert wiosenny. 23 marca. Godz. 18, protest przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego będzie miał swoją odsłonę w Sieradzu. Uczestnicy akcji zwołują się na piątek pod miejscowym biurem Prawa i Sprawiedliwości (ul. Kolegiacka 15). Organizatorzy pikiety pod hasłem „Czarny piątek” to Komitet Obrony Demokracji Sieradz-Zduńska Wola oraz Dziewuchy Dziewuchom Sieradz.

23 marca. Dzięki Rycerzom Kolumba działającym przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu odbędzie się po raz pierwszy w rejonie sieradzkim Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się o godzinie 21.30 msza świętą świętą w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. Po mszy pątnicy wyjdą na 41 km trasę: Sieradz – Chałupki – Chojne – Dębina – Sokołów – Dąbrowa Wielka – Jeziory – Górka Kłocka – Zapusta Mała – Charłupia Mała. Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia. Po drodze uczestnicy zatrzymują się przy wyznaczonych stacjach drogi krzyżowej, gdzie czytają specjalnie dla nich przygotowane rozważania. Wędrówka kończy się rano dotarciem do Sanktuarium Matki Bożej, Księżnej Ziemi Sieradzkiej w Charłupi Małej. Zapisy na stronie www.edk.org.pl

23 marca. Teatr Miejski, występ Kabaretu Jurki. Godz. 20. Bilety w cenie 50 zł.

24 marca. Mecz Ligowy ULKS MOSiR Sieradz - MKS Zduńska Wola. Godz. 17 w w hali sportowej w SP 10.

24 marca. Starostwo Powiatowe w Sieradzu. Od godz. 10, Rozpocznie się dziesiąta edycja Wystawy Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7908-jubileuszowa-wystawa-tradycyjnych-sieradzkich-stoow-wielkanocnych-

WIELUŃ

24 marca. Kino Teatr Syrena. Spektakl "Pozory mylą". Godz. 20.15. Bilety 95 i 75 zł.

22 marca - 11 kwietnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu można oglądać wystawę prac Elżbiety Wanat-Antonowskiej.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNauczycielkom i nauczycielom ku pokrzepieniu serc

Nauczycielka przedszkolna przechadzała się po sali uważnie przypatrując się rysującym dzieciom. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca.
Podeszła do dziewczynki, która w wielkim skupieniu coś tworzy. Przedszkolanka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała dziewczynka.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona przedszkolanka.
Dziewczynka mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u