Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pod patronatem siew.tv teatralna WTOPA

Pod patronatem siew.tv teatralna WTOPA

wtopalogoNiespełna miesiąc dzieli amatorów teatru od wydarzenia ogólnopolskiego, które po raz kolejny zagości w powiecie zduńskowolskim. Tym razem w Wojsławicach, bo - jak zdradza Zbigniew Rudecki, pomysłodawca przedsięwzięcia - PMOS w Zduńskiej Woli, który gościł amatorów teatru w roku ubiegłym, jest w remoncie. Ale a teraz w gościnnych progach w Wojsławicach co najmniej dziewięć teatrów wystąpi na tamtejszej scenie scenie podczas ostatniego kwietniowego weekendu.

 

Artyści mogą tam liczyć na zacne przyjęcie. A to za sprawą dyrektora tamtejszego zespołu szkół, Ireneusz Stasiaka na nocleg oraz na warunki godne występów. I jedno jest pewne: będą mieli okazję do spotkania z prawdziwą gwiazdą aktorstwa. Mowa o pochodzącym ze Zduńskiej Woli Rafałem Królikowskim, aktorem otwartym na spotkania z młodymi adeptami tej trudnej sztuki. I zapewne jak podczas podsumowania "Pudełka marzeń" w Zduńskiej Woli (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7864-rafa-krolikowski-gociem-finau-19-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-literackiego-i-plastycznego-qpudeko-moich-marzeq-foto ) ten niespełna 52-letni aktor, absolwent II LO w Zduńskiej Woli będzie miał wiele rad do przekazania tym, którzy aktorstwo póki co traktują jako hobby, ale i dla tych , którzy z tym zawodem chcą związać swoje życie. Sam o swoją pozycję na rynku starał się wiele lat. Kilkakrotnie podchodząc do egzaminów do szkół teatralnych...

- Już niespełna cztery tygodnie dzielą nas od najbardziej teatralnego weekendu w województwie łódzkim! Po j informacji dotyczącej dwóch zduńskowolskich ekip, czas na gości aż z Dzierżoniowa, czyli teatr "Kątem" pod opieką Grzegorza Stawiaka. "Kątem" istnieje już od dwudziestu (!) lat, a obecny skład w postaci: Dominika Borkowska, Dorota Januszkiewicz, Weronika Kopacka, Łukasz Michalak, Agata Ogórek, Magdalena Orzechowska, Aleksandra Samorajska, Paweł Stolarski, Aleksandra Szkwarek i Marta Wiśniewska, współpracuje ze sobą od 2016 roku, a na deskach WTOOPOWEJ sceny zaprezentują sztukę o tytule "Marzyć". Mimo to, spektakl, który dla nas szykują, będzie dla większości członków debiutem scenicznym. Trzymajcie kciuki za debiutantów jak i za ich bardziej doświadczonych kolegów! - podaje Zbigniew Rudecki, który też każdego dnia na swoim profilu na FB podaje nowe szczegóły tego wydarzenia.

Wszystko zaczęło się w czerwcu 2016 r. Wyjechałem wtedy z moimi teatrami, Fundamentum i Face To Face, do Bielska-Białej na V WTOOPĘ. I… No cóż. Za co pokochałem WTOOPĘ?Za: wiarę – w szerzenie idei teatru, intencję – z jaką wyszli organizatorzy, empatię – którą mają ludzie teatru, pomoc – z jaką wychodzili wszyscy, altruizm – który wisiał w powietrzu, serce – które mieliśmy na dłoni. Z tych wszystkich i wieluuu innych powodów postanowiłem, że dam się jeszcze WTOOPIĆ! I stało się.

Listopadową rozmowę telefoniczną w 2016 roku do Michała Stachowskiego rozpocząłem słowami: Chciałbym wtoopić w Zduńskiej Woli. Reakcja była niesamowita. Co się działo później, niech pozostanie w kuluarach."Teraz o mnie. Pracuję w Zespole Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli i tutaj prowadzę Teatr Fundamentum. Jestem również instruktorem teatralnym w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury „Na Pięterku”. Tutaj prowadzę Teatr F2F Teatrem offowym zajmuję się 10 lat. Tylko. Za każdym razem przy opracowywaniu nowych sztuk z moim teatrami odkrywamy coś nowego. Każdego roku wjeżdżamy na ogólnopolskie festiwale i przeglądy teatralne zdobywając różne nagrody . Podnosimy kwalifikacje aktorskie poprzez warsztaty teatralne. Kochamy to, co robimy. Teatr jest naszym sposobem na życie. Sam bywam niepoprawnym optymistą, ponieważ dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych (wykreślam ze słownika młodych ludzi stwierdzenie – NIE DA SIĘ). Zbyszek Rudecki"

Szczegóły na: http://wtoopa.pl/o-wtoopie/

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNauczycielkom i nauczycielom ku pokrzepieniu serc

Nauczycielka przedszkolna przechadzała się po sali uważnie przypatrując się rysującym dzieciom. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca.
Podeszła do dziewczynki, która w wielkim skupieniu coś tworzy. Przedszkolanka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała dziewczynka.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona przedszkolanka.
Dziewczynka mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u