Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Radni dołożyli na budowę świetlicy na osiedlu 1000-lecia w Zduńskiej Woli

Radni dołożyli na budowę świetlicy na osiedlu 1000-lecia w Zduńskiej Woli

WLOTROZBIORKASWIETLOICY002Jak poinformował siewie.tv zduńskowolski radny, Jacek Krata, na piątkowej sesji 23 bm. Rada Miasta postanowiła dołożyć z budżetu miasta na budowę świetlicy na os. 1000-lecia. Chodzi o kwotęe 216.550 zł. Wcześniej na ten cel zarezerwowano tylko 565 tys. zł. Było to jednak za mało. Na ostatni przetarg wpłynęły bowiem dwie oferty z Sieradza przekraczające 820 tys. zł i 865 tys. zł (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7959-oferty-na-budow-wietlicy-na-os-1000-lecia-w-zduskiej-woli-o-200-tys-z-wysze-od-planowanych-k„Więcej…»osztow).

- Wszystko wskazuje na to, że roboty przy budowie świetlicy rozpoczną się na przygotowanym już placu przy ulicy Szadkowskiej w kwietniu. I jeśli tylko będzie sprzyjać pogoda, ich wykonawca powinien je zakończyć w listopadzie, najpóźniej w grudniu. W terminie zbliżonym do pierwotnie zakładanego - uważa radny Jacek Krata. Nie kryje, że zamierza przekonać miejskich urzędników do skorzystania przy tej inwestycji z rządowego programu "Senior +". Zakłada bowiem zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez rozbudowę sieci dziennych domów i klubów dla osób starszych. Na realizację programu w 2018 roku rząd zaplanował rekordowo kwotę – 80 mln złotych.

Program „Senior+” odpowiada na rosnące potrzeby osób starszych w zakresie podtrzymywania kontaktów i więzi z innymi ludźmi poprzez szeroko rozumianą aktywność prowadzoną w placówkach dziennego pobytu: Dziennych Domach i Klubach „Senior+” (więcej na: https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/seniorzy/art,9502,ruszyl-senior-2018.html)

- Nie ma co kryć, osiedle Tysiąclecia starzeje się. Przybywa na nim seniorów, emerytów i rencistów. Świetlica w przyszłości mogłaby być właśnie miejscem spotkań, integracji międzyosiedlowej oraz międzypokoleniowej. Bo nie należy też zapomnieć o dzieciach i młodzieży, które zwłaszcza w sezonie jesiennym i zimowym nie mają na osiedlu żadnego godnego miejsca na spotkania i spędzenie wolnego czasu - dodaje radny.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u