Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Znalazły się w zduńskowolskim budżecie pieniądze na baseny i Park Miejski

Znalazły się w zduńskowolskim budżecie pieniądze na baseny i Park Miejski

basennDo wieczora trwała 23 bm. sesja Rady Miasta Zduńska Wola. Niestety, nie wszystko poszło po myśli prezydenta Piotra Niedźwieckiego. Apelował do rady, aby dokapitalizowała Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Złotnicki", by rozpoczęło budowę bloku z 16 mieszkaniami przy ul. Azaliowej, którego koszt szacowany jest na ok. 3,2 mln zł.

- Znalazłem w budżecie dodatkowy milion złotych z tak zwanych wolnych środków, który chciałbym przekazać TBS. Jest to rozwiązanie całkowicie neutralne i bezpieczne dla budżetu miasta, a TBS otwiera szybką ścieżkę do rozpoczęcia budowy. Jest to powrót do koncepcji sprzed roku. Wtedy, jak państwo pamiętacie, czego do dziś strasznie żałuję, została ona zablokowana przez radnych PiS. Gdyby nie to, dziś przy Azaliowej widzieliby państwo ściany powstającego budynku i pracujących budowlańców. Ale znów nie wracajmy do tego co było, podobnie jak w przypadku krytej pływalni liczę na dobrą wolę i rozsądek radnych PiS. Skoro zgodzili się na basen, mam nadzieję, że pozwolą mi też budować mieszkania dla mieszkańców Zduńskiej Woli - dodaje prezydent.

Rada projekt uchwały w tej sprawie odrzuciła. Nie dała też 400 tys. zł dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji na wykup usług. Znalazły się za to pieniądze na dokapitalizowanie robót rewaloryzacji Parku Miejskiego im. Stefana Prawdzic Złotnickiego. 400 tys. zł na monitoring oraz 260 tys. zł na system nawadniający ponad 68 tysięcy nowych nasadzeń. 300 tys. zł na z kolei kosztować toaleta publiczna w parku. W sumie na zaplanowane tam roboty pójdzie dodatkowe 1,2 mln zł z budżetu miejskiego (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7913-odnawianie-parku-miejskiego-w-zduskiej-woli-coraz-drosze-moe-przekroczy-10-mln-z).

Radni dołożyli także 1,2 mln zł na remont trzech odkrytych basenów na terenie ośrodka Relaks przy ul. Kobusiewicza. Wcześniej w budżecie na ten cel zarezerwowali już pół miniona złotych. Naprawa i uszczelnienie niecek jest niezbędne, aby baseny mogły być otwarte w sezonie wakacyjnym (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7899-serial-z-tytuem-baseny-przy-ul-kobusiewicza-maj-kolejny-odcinek; http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7883-radni-pis-ze-zduskiej-woli-o-basenach-na-relaksie).

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNauczycielkom i nauczycielom ku pokrzepieniu serc

Nauczycielka przedszkolna przechadzała się po sali uważnie przypatrując się rysującym dzieciom. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca.
Podeszła do dziewczynki, która w wielkim skupieniu coś tworzy. Przedszkolanka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała dziewczynka.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona przedszkolanka.
Dziewczynka mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u