Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Geotermia w Sieradzu ma ogrzewać mieszkania sieradzan

Geotermia w Sieradzu ma ogrzewać mieszkania sieradzan

geotermiasieradzDo końca października firma Pro-Invest Solutions z siedzibą w Krakowie ma przygotować dokumentację dotyczącą geotermii w Sieradzu. Krakowskie przedsiębiorstwo wygrało drugi etap przetargu, którego finalnym efektem ma być ogrzanie sieradzkich mieszkań wodą geotermalną.

Rozpoznanie i udokumentowanie zasobów wód termalnych na terenie miasta Sieradz - cześć nr 2 - nadzór i dozór geologiczny to drugi etap projektu, którego wartość to ponad 430 tys. zł. Zgodnie z umową Pro-Invest Solutions obejmuje nadzór i dozór geologiczny w trakcie realizacji robót związanych z wykonaniem otworu badawczego. Firma ma także kontrolować zgodność prowadzonych prac z projektem robót geologicznych. Efektem nadzoru ma być przygotowanie kompletnej dokumentacji, która będzie podstawą do kolejnych prac Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sieradzu, które będzie się starać o pozyskanie środków zewnętrznych na przygotowanie sieci cieplnej do potrzeb wody geotermalnej.

Przypomnijmy: pod koniec 2017 roku NFOŚiGW przyznał Miastu Sieradz dotację na odwiert geotermalny w wysokości ponad dziesięciu milionów złotych. Sieradz znalazł się w gronie pierwszych czterech miast w Polsce (Sochaczew, Lądek Zdrój, Szaflary), które otrzymały takie dofinansowanie. Miesiąc temu w przetargu wyłoniono wykonawcę odwiertu – firmę G-Drilling, która w ciągu 110 dni od daty zawarcia umowy powinna postawić wiertnię i rozpocząć drążenie ziemi przy ul. Zachodniej w Sieradzu.

źródło: UM Sieradz

Podobne o I etapie geotermii w Sieradzu na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7912-geotermia-w-sieradzu-coraz-bardziej-realna

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyMokra myszka i twardy ptak

Idzie sobie mała, biedna myszka, idzie aż dochodzi do rzeki. Rzeka była duża rzeka z bardzo mocnym prądem, więc myszka się wystraszyła, że nie przepłynie. Obok na krzaku siedział ptak. poproszę ptaka, pomyślała myszka.
- Ja taka mała biedna myszka, a ty taki wielki i silny, proszę złap mnie i przenieś na druga stronę..
- Nie - odpowiedział ptak.
- No proszę...
- Nie!
- No, ale błagam...
- NIE!
Ptak odleciał... Myszka tak się zdenerwował, że zebrała się na odwagę i wskoczyła do wody. Z trudem, ostatkiem sił przepłynęła na drugi brzeg.
Wychodzi cala mokra, zupełnie przemoczona.
A jaki z tego morał? Kiedy "ptak" jest twardy to "myszka" musi być mokra...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u