Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Lech Wałęsa odwiedzi Sieradz 13 kwietnia

Lech Wałęsa odwiedzi Sieradz 13 kwietnia

walesasieradzuW piątek 13 kwietnia, w godzinach 18 - 19.30 odbędzie się w Sieradzu spotkanie z byłym Prezydentem RP, Lechem Wałęsą. Organizatorem spotkania jest Klub Obywatelski w Sieradzu.

 

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Starostwa Powiatowego, w sali C (pl. Wojewódzki 1). Bohatera spotkania chyba przedstawiać nie trzeba. Lech Walęsa to działacz związkowy i polityk, z zawodu elektryk. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej od 22 grudnia 1990 r. do 22 grudnia 1995 r., współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność", laureat Pokojowej Nagrody Nobla (1983 r.). Był jednym z czołowych opozycjonistów w okresie PRL oraz pierwszym prezydentem RP wybranym w wyborach powszechnych. Tygodnik „Time” uznał go za Człowieka Roku 1981 oraz za jednego ze stu najważniejszych ludzi stulecia na świecie ( w 1999 r.). Lech Wałęsa jest jednym z głównych krytykujących rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz zdecydowanym, przeciwnikiem i krytykiem działań prezesa tej partii, Jarosława Kaczyńskiego. Ten ostatni domaga się właśnie w sądzie od Wałęsy przeprosin i wpłaty 30 tys. zł na cele społeczne za wpisy byłego prezydenta na Facebooku, w których m.in. zarzucał mu odpowiedzialność za katastrofę smoleńską. Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie. Warto na nie przybyć wcześniej, bo sala Starostwa ma ograniczoną liczbę miejsc. A widząc "lajki" z potwierdzeniami uczestnictwa na FB można się spodziewać naprawdę dużej frekwencji.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u