Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności V Uniejowski Festiwal Smaków z ogórkiem termalnym i miodem w roli głównej

V Uniejowski Festiwal Smaków z ogórkiem termalnym i miodem w roli głównej

V_Uniejowski_Festiwal_Smakow_plakat_ogolnyGdy wiosna na dobre budzi się do życia, zaostrza nam się również apetyt. Wtedy możemy wyruszyć na szlak festiwalowych restauracji w Uniejowie… Rezerwujcie sobie już teraz smakowity weekend: 14-15 kwietnia.

 

Kolejna uniejowska edycja degustacji odbędzie się pod hasłem „Smakowite spacery po Uniejowie”. To już V Uniejowski Festiwal Smaków. I tym razem kilkanaście restauracji otworzy szeroko swoje drzwi dla smakoszy, na których czekać będą 14 kwietnia, w sobotę w godz. 12-20, a w niedzielę, 15 kwietnia od godz. 11 do godz. 18. Kiedy dwa lata temu zagościł w Uniejowie ten Festiwal, smakiem przewodnim był ser kozi. W zeszłym roku restauratorzy przygotowali potrawy z wykorzystaniem ryb słodkowodnych. W kategorii desery pojawiły się słodkości urozmaicone warzywami i owocami.

W tym roku przyszła kolej na produkty lokalne, bardzo ważne z punktu widzenia promocji Gminy Uniejów. Będą to ogórek termalny z Uniejowa i miód pszczeli z lokalnych pasiek. W rywalizacji o podniebienia smakoszy weźmie udział 13 restauracji festiwalowych, które zaserwują łącznie 19 potraw: 12 dań głównych z ogórkiem termalnym z Uniejowa i 7 deserów z dodatkiem miodu. Będą to porcje degustacyjne (100-120 g), które będzie można zakupić w cenie 5-6 zł.

Przypominamy ideę Uniejowskiego Festiwalu Smaków:

W trakcie festiwalu należy zaopatrzyć się w Paszporty Degustatora. Zbierając do tego dokumentu pieczątki potwierdzające skosztowanie danej potrawy, można wziąć udział w smakowitej zabawie. Pamiętajmy, że 1 zamówiona potrawa = 1 pieczątka. Głosując na najsmaczniejsze dania i desery sprawiamy, że dana restauracja ma szansę zdobyć nagrodę „Lilia Smakosza” i tytuł „Najbardziej Apetycznego Miejsca w Uniejowie 2018”, a samemu można wylosować atrakcyjne nagrody. Aby głos był ważny (i wziął udział w losowaniu nagród) należy spróbować i ocenić co najmniej 6 z 12 dań głównych i co najmniej 4 z 7 deserów.
Paszporty Degustatora z mapką orientacyjną oraz urny do głosowania będą dostępne w sobotę i niedzielę w każdej restauracji festiwalowej, Punkcie Informacji „Term Uniejów” na basenach oraz w recepcjach hoteli: Domu Pracy Twórczej, Zamku i Zagrody Młynarskiej.
Celem Uniejowskiego Festiwalu Smaków jest promocja lokalnych produktów oraz kuchni regionalnej i tradycji z nią związanych. Festiwal inspiruje miejscowych restauratorów i kucharzy , a także mieszkańców do odkrywania i wprowadzania do swojego jadłospisu rodzimych produktów, tradycji i przepisów kulinarnych typowych dla naszego regionu. Udział w Festiwalu Smaków integruje i inspiruje lokalnych restauratorów, daje równe szanse promocji obiektów gastronomicznych, stwarza atmosferę kreatywnej i zdrowej rywalizacji na polu oferty kulinarnej.

Laureatami „Lilii Smakosza” poprzednich edycji Uniejowskiego Festiwalu Smaków były restauracje: - Zorbas (2015 r.) i Parkowa w Uzdrowisku Uniejów Park (2016 r.). W 2017 r. „Lilię Smakosza” przyznano aż 4 restauracjom, w kategorii danie główne: Termalnej bistro&cafe (nagroda Komisji Konkursowej), Herbowej na Zamku (nagroda Degustatorów), zaś w kategorii desery: Trattorii na Zamku (nagroda Komisji Konkursowej) i Restauracji Zorbas (nagroda Degustatorów). Ciekawe, które restauracje dołączą w tym roku do grona zwycięzców – zdobywców „Lilii Smakosza”? To już zależy również od głosu każdego z przybyłych konsumentów. Zapraszamy zatem na smakowity szlak w Uniejowie! Życzymy niezapomnianych doznań kulinarnych i świetnej zabawy! Poniżej zdjęcia wszystkich festiwalowych smakołyków: dań głównych i deserów.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNauczycielkom i nauczycielom ku pokrzepieniu serc

Nauczycielka przedszkolna przechadzała się po sali uważnie przypatrując się rysującym dzieciom. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca.
Podeszła do dziewczynki, która w wielkim skupieniu coś tworzy. Przedszkolanka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała dziewczynka.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona przedszkolanka.
Dziewczynka mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u