Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pierwszy szpadel pod budowę krytej pływalni w Zduńskiej Woli ma być wbity we wrześniu!

Pierwszy szpadel pod budowę krytej pływalni w Zduńskiej Woli ma być wbity we wrześniu!

basenyPrzyznanie przez bank PKO SA Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli promesy na emisję obligacji w wysokości 26 milionów złotych, to pierwszy krok do rozpoczęcia procesu inwestycyjnego budowy zduńskowolskiego krytego basenu. Promesa została wydana z końcem marca, po dokonaniu drobiazgowej analizy dokumentów przedstawionych przez spółkę i pozytywnej ocenie jej zdolności kredytowej (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8000-znalazy-si-w-zduskowolskim-budecie-pienidze-na-baseny-i-park-miejski).

 

- Jest to o tyle ważna informacja - mówi Karolina Ziółkowska, dyrektor ds. finansowych MPWiK, członek zespołu pracującego przy projekcie budowy pływalni - że po pierwsze jest to największy udział finansowy w tej inwestycji, a po drugie promesa została dołączona do wniosku o kolejne źródło finansowania, jakim jest dotacja, o którą ubiegamy się w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Został on złożony wraz z kompletem wymaganych dokumentów w czwartek 29 marca elektronicznie, a w formie papierowej dostarczony do Warszawy 30 marca - dodaje.

MPWiK stara się o ministerialne dofinansowanie budowy basenu w wysokości 6 mln zł. Zgodnie z regulaminem programu, do którego został złożony wniosek, ministerstwo ma trzy miesiące na jego rozpatrzenie. Decyzja powinna zapaść pod koniec czerwca. Pomiędzy 15 a 17 kwietnia - jak zapowiada prezes MPWiK, Grzegorz Szmyt - zostanie ogłoszony przetarg na realizację inwestycji. Specjalnie powołany w spółce zespół do jej prowadzenia przygotowuje "Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia". Szacowane są dokładnie koszty i każdy aspekt planowanej budowy. Emisja obligacji ma się rozpocząć w 2019 roku, już po rozpoczęciu robót. Spółka ma się starać tak, aby zbiegała się z terminami płatności za poszczególne faktury za wykonane roboty prowadzone podczas budowy krytej pływalni. Już w 2020 roku, nie później niż do końca drugiego kwartału, nastąpi rolowanie tych obligacji, czyli ich konsolidacja, a następnie wykup. Będzie on następować kwartalnie, w 56 równych ratach, czyli w wysokości około 464 tys. zł kwartalnie.

- To bardzo ważna informacja - zaznacza prezydent Piotr Niedźwiecki. - Wraz z modernizacją basenów odkrytych, budując krytą pływalnię mamy ogromną szansę na zbudowanie silnego atutu rekreacyjnego Zduńskiej Woli. Moim marzeniem jest, aby wszyscy mieszkańcy mogli się uczyć pływać, aby mogli z tych obiektów korzystać. Czasami trzeba patrzeć odważnie w przyszłość, trzymam kciuki za osoby, które będą bezpośrednio realizowały tę inwestycję - dodaje. Po rozpoczęciu inwestycji przy ul. Kobusiewicza, MPWiK zapowiada zamontowanie tam kamery, dzięki której wszyscy mieszkańcy będą mogli śledzić na bieżąco postępy prac.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNauczycielkom i nauczycielom ku pokrzepieniu serc

Nauczycielka przedszkolna przechadzała się po sali uważnie przypatrując się rysującym dzieciom. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca.
Podeszła do dziewczynki, która w wielkim skupieniu coś tworzy. Przedszkolanka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała dziewczynka.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona przedszkolanka.
Dziewczynka mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u