Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Mieszkanie chronione w Zduńskiej Woli świeci pustką od kwartału

Mieszkanie chronione w Zduńskiej Woli świeci pustką od kwartału

mieszkaniechronione2W ubiegłym roku samorząd Zduńskiej Woli wyremontował i przystosował do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażył mieszkanie przy ul. Szkolnej, które ma status mieszkania chronionego. Po oficjalnym odbiorze 12 stycznia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi nabór osób, które chciałyby w nim zamieszkać. Niestety, chętnych nie ma.

 

MOPS z pomocą wszystkich zduńskowolskich parafii rozpoczął więc akcję informacyjną i rekrutację potencjalnych lokatorów. Całkowicie wyposażone dwupokojowe lokum kosztowało już miasto 102 tys. zł, bo lokal przejęło w spadku po zmarłym mieszkańcu. I choć jest gotowe na przyjęcie lokatorów dosłownie z "marszu", problem polega na tym, że od stycznia nikt się chętny nie zgłosił. Jak na razie miasto z tego tytułu ponosi tylko wydatki. Jak choćby za czynsz, czyli ok. 300 zł miesięcznie. Co daje już blisko 2.000 zł. Ale wciąż szuka jeszcze chętnych. Ogłoszenia parafialne w tej sprawie podają od ponad tygodnia zduńskowolskie parafie. I na swoich stronach, jak i podczas mszy w ogłoszeniach. Na razie wciąż bez efektów...

Komunikat o naborze ukazał się także właśnie na stronie MOPS COS w Zduńskiej Woli. Ośrodek daje sobie czas do końca czerwca. Jeśli do tego czasu nikt się nie zgłosi, nie jest wykluczona zmiana użytkowania lokalu. Ale taka zmiana będzie się też wiązała z kolejnymi kosztami, bowiem na adaptację mieszkania wartą 102 tys. zł połowę pokrył samorząd, a druga połowa została zrefundowana z budżetu państwa. Miasto skorzystało bowiem z dofinansowania w ramach rządowego programu "Za życiem". W razie braku najemców samorząd miejski musiałoby oddać około 60 tys. zł! Przypominając: już w październiku 2017 roku radni miejscy na sesji nadzwyczajnej zabezpieczyli 36 tys. zł na przystosowanie lokalu w ramach programu rządowego "Za życiem".

Kto zatem ma szansę starać się o co najmniej roczny pobyt w tym dobytku? Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli informuje, że to nabór do mieszkania chronionego przeznaczonego dla pełnoletnich osób niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub stopniem umiarkowanym, w odniesieniu do których orzeczono chorobę psychiczną, upośledzenie umysłowe, całościowe zaburzenie rozwojowe lub epilepsję, oraz niewidomych, które nie wymagają całodobowej opieki osób trzecich, zamieszkałych na terenie Miasta. Mieszkanie chronione jest formą pomocy społecznej przygotowującą osoby tam przebywające pod opieką specjalistów, do prowadzenia samodzielnego życia.

Osoby zainteresowane pomocą proszone są o kontakt z pracownikami socjalnymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli ul. Getta Żydowskiego 21b od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30. Informacje można uzyskać również na stronie internetowej www.mopscos.pl oraz pod nr telefonu – 823 53 26, 823 53 44, 823 53 73, 823 53 96, 823 53 95.

Jak nam się udało ustalić czynsz za to mieszkanie opłaci miasto, jeśli lokatorzy spełniają kryteria dochodowe z ustawy o pomocy społecznej, czyli mają dochód poniżej 516 zł na osobę w rodzinie lub poniżej 634 zł dla osoby samotnej. Jeśli te progi dochodowe przekraczają, zapłacą część kosztów. Czynsz to ponad 300 zł . Do tego dla lokatora dochodzą opłaty za tak zwane media, czyli wodę, ścieki, prąd.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNauczycielkom i nauczycielom ku pokrzepieniu serc

Nauczycielka przedszkolna przechadzała się po sali uważnie przypatrując się rysującym dzieciom. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca.
Podeszła do dziewczynki, która w wielkim skupieniu coś tworzy. Przedszkolanka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała dziewczynka.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona przedszkolanka.
Dziewczynka mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u