Zduńskowolanie podbili Złoczew na 27. Festiwalu Piosenki
Doskonale zaprezentowali się wychowankowie zduńskowolskich placówek kultury podczas 27. Festiwalu Piosenki w Złoczewie. Wokaliści z Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji "Na Pięterku" oraz Miejskiego Domu Kultury, występując w gronie 130 uczestników z powiatów: sieradzkiego, zduńskowolskiego, wieluńskiego, łaskiego i poddębickiego, zgarnęli najwięcej głównych nagród. Siedem z 28 przyznanych!
Komisja w składzie:
Sylwia Strugińska- Wochowska - przewodnicząca
Marek Ludwicki - członek
Cezary Sztendel - członek
postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
W grupie wiekowej 6 -9 lat
GRAND PRIX Natan Gryga z Powiatowego Centrum Kultury i Sportu w Zduńskiej Woli
I miejsce
Magdalena Macuga z Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu
II miejsce
Natalia Michałczyk z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej
III miejsce
Natalia Jarochowicz z Miejskiego Ośrodka Kultury w Złoczewie
Wyróżnienia
Maria Żuberek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Siemkowicach
Zuzanna Starzyńska z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli
W grupie wiekowej 10 -12 lat
GRAND PRIX
Marcin Maciejczak – z Warckiego Centrum Kultury
I miejsce
Paweł Szymański ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim
II miejsce
duet PATLEN Lena Wasilewska i Patrycja Przybysz z Powiatowego Centrum Kultury i Sportu w Zduńskiej Woli
III miejsce
Julka Szymczak ze Spółdzielczego Domu Kultury w Sieradzu
Wyróżnienia
Sandra Wawer z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strzelnie Oliwia Szadkowska z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli
W grupie wiekowej 13 – 15 lat
GRAND PRIX
Martyna Stawska z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli
I miejsce
Julia Włodarczyk ze Szkoły Podstawowej w Siemkowicach
II miejsce
Norbert Kuświk z Powiatowego Centrum Kultury i Sportu w Zduńskiej Woli Natalia Medyńska z Poddębickiego Domu Kultury i Sportu
III miejsce Maja Ciach z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu Maksymilian Kielek z Sieradzkiego Centrum Kultury
Wyróżnienia
Natalia Ochmańska z Kłobucka
Zespół wokalno instrumentalny ze Szkoły Podstawowej w Brąszewicach
Marta Kurzaj
Katarzyna Żurawska
Paulina Iskra
Nadia Grzesiek
Małgorzata Ławniczek
Zespół Psoty z Warckiego Centrum Kultury
Justyna Komza
Dominika Konewka
Wiktoria Musialik
Hanna Mrozowska
Zespół A’Vista z Powiatowego Centrum Kultury i Sportu w Zduńskiej Woli
Nikola Majewska
Zuzanna Stefaniak
Julia Stasiak
Wiktoria Parzybut
Elwira Olejniczak
W grupie wiekowej 16 -20 lat
GRAND PRIX
Natalia Osińska z Poddębickiego Domu kultury i Sportu
I miejsce
Julia Owczarek z Młodzieżowego Domu kultury w Zduńskiej Woli
II miejsce
Jakub Wawrzyniak z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu
III miejsce
Stanisław Łukoński z Sieradzkiego Domu Kultury
Wyróżnienia
Kacper Koszyk z Miejskiego Ośrodka Kultury w Złoczewie
Wiktoria Wolska z Gminnego Ośrodka Kultury w Szczercowie
Opr. KaMI S
Fot. PCKiS w Zduńskiej Woli