Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kolejny czujnik jakości powietrza w Sieradzu

Kolejny czujnik jakości powietrza w Sieradzu

mapa_czujnikW Sieradzu zamontowany zostanie kolejny czujnik jakości powietrza. Sensor będzie umieszczony na budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 1.

 

Jak informuje Michał Sitarek w Referatu Promocji UM w Sieradzu, miasto kupiło czujnik od firmy Airly z Krakowa. W grudniu 2017 r., w ramach konkursu „Wiem czym oddycham”, zorganizowanego przez Fundację Aviva identyczny czujnik zamontowano przy ul. Jana Pawła II 52. Dzięki kolejnemu sensorowi możliwe będzie zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane będą m.in. informacje o jakości powietrza. Sensory Airly mierzą m.in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza. Inteligentny System Monitorowania Jakości Powietrza zawiera czujniki jakości powietrza, platformę, aplikację na system Android i iOS, dane oraz prognozę zanieczyszczeń powietrza. Po zamontowaniu czujnika każdy z mieszkańców Sieradza będzie mógł na bieżąco monitorować wskazania czujnika na tej samej mapie online, na które pokazywane są wskazania czujnika z ul. Jana Pawła II 52. Koszt zakupu czujnika wynosi: 2 718,30 zł brutto. Za każdy miesiąc jego użytkowania będzie opłacany abonament w kwocie 73,80 zł brutto za jeden miesiąc.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyMokra myszka i twardy ptak

Idzie sobie mała, biedna myszka, idzie aż dochodzi do rzeki. Rzeka była duża rzeka z bardzo mocnym prądem, więc myszka się wystraszyła, że nie przepłynie. Obok na krzaku siedział ptak. poproszę ptaka, pomyślała myszka.
- Ja taka mała biedna myszka, a ty taki wielki i silny, proszę złap mnie i przenieś na druga stronę..
- Nie - odpowiedział ptak.
- No proszę...
- Nie!
- No, ale błagam...
- NIE!
Ptak odleciał... Myszka tak się zdenerwował, że zebrała się na odwagę i wskoczyła do wody. Z trudem, ostatkiem sił przepłynęła na drugi brzeg.
Wychodzi cala mokra, zupełnie przemoczona.
A jaki z tego morał? Kiedy "ptak" jest twardy to "myszka" musi być mokra...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u