Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności "(Do)Wolność czytania" w Tygodniu Bibliotek'2018 w Zduńskiej Woli

"(Do)Wolność czytania" w Tygodniu Bibliotek'2018 w Zduńskiej Woli

wenecjaMBPPod hasłem "(Do)Wolność czytania" odbywać się będzie tegoroczny Tydzień Bibliotek, do którego włączyła się zduńskowolska książnica im. Jerzego Szaniawskiego. Hasło nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Zduńskowolskie wydarzenia Tygodnia Bibliotek startują we wtorek 8 maja i potrwają do 21 maja. Pierwszego dnia o godz. 17 w saloniku wystawowym MBP - wernisażem wystawy plastycznej "Fortepian w Wenecji". To ekspozycja przygotowana przez uczniów Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli.

Na 11 maja, piątek, o godz. 11 zaplanowano spotkanie z Jarosławem Klejnockim. Odbędzie się w czytelni MBP. Z kolei z 11 na 12 maja odbędzie się "Noc Bibliotek - Noc Aktorów" pt. "Uzależnieniom mówię NIE". Zaczynie się o godz. 18 w piątek i potrwa do 8 rano w sobotę, siedzibie MBP przy ul. Łaskiej 12. W następny piątek 18 maja o godz. 18.30 zduńskowolska biblioteka zaprasza na spotkanie z Karoliną Korwin Piotrowską - popularną dziennikarką, felietonistką i pisarką, Znaną z programu "Magiel towarzyski", autorką kontrowersyjnej książki o polskich celebrytach "Bomba, czyli alfabet polskiego szołbiznesu" (Czytelnia MBP). Dwa dni później, 21 maja, o godz. 18.30 zaplanowano spotkanie autorskie z Grażyną Jeromin -Gałuszką - polską pisarką, autorką znakomitych powieści obyczajowych, których docelową grupą odbiorców są kobiety. Napisane przez nią powieści, np. bestsellerowa pozycja "Kobiety z Czerwonych Bagien", czy też popularny cykl "Magnolia", na który składają się tytuły "Magnolia", "Długie lato w Magnolii" oraz "Bardzo długie przebudzenie", cechuje wzruszająca, bardzo emocjonalna fabuła, w której centralnym miejscu zawsze stoją miłość, przyjaźń i kobieca siła.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u