Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Widać pierwsze efekty rewaloryzacji zduńskowolskiego parku

Widać pierwsze efekty rewaloryzacji zduńskowolskiego parku

park3Dopiero od kilku dni spacerujący w okolicach Parku Miejskiego im. Stefana Prawdzic Złotnickiego w Zduńskiej Woli mogą wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał za kilka miesięcy, kiedy zakończy się jego rewaloryzacja. Zakończyła się już renowacja obu stawów. Wykonano przepompownię i zamontowano fontannę. Na obu stawach pojawiły się pomosty widokowe. Wykonano też najpoważniejsze cięcia pielęgnacyjne zieleni, część oświetlenia i ciągów pieszych.

 

Budowane są chodniki w strefie ochrony konserwatorskiej, czyli od dużego stawu do budynków Urzędu Miasta. Pracownicy Ziel-Budu, firmy wyłonionej w przetargu, budują też kładkę na wyspę na dużym stawie. Planowany jest również montaż pawilonów piknikowych oraz rozpoczęcie montażu ławek we współczesnej części parku, czyli od dużego stawu do ulic Dolnej i Piwnej oraz część nowych nasadzeń roślin. W parku pojawi się 165 nowych drzew liściastych oraz 25 iglastych. Do tego 4.387 krzewów i tysiące innych, mniejszych roślin. Koszt robót w parku o powierzchni 9,5 hektara szacowany jest na 10 mln zł. Rewaloryzacja ma się zakończyć jesienią tego roku.

KaMi S

fot.: https://www.facebook.com/zdunska.wola.42437/

Podobne: http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7913-odnawianie-parku-miejskiego-w-zduskiej-woli-coraz-drosze-moe-przekroczy-10-mln-z

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u