Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Szkoła Muzyczna w Wieluniu będzie miała nową siedzibę

Szkoła Muzyczna w Wieluniu będzie miała nową siedzibę

szkolamuzJuż w przyszłym roku Szkoła Muzyczna I Stopnia w Wieluniu będzie miała nową siedzibę. Przestronną, funkcjonalną, no i przede wszystkim z salą koncertową. Aktualnie trwają prace aby dostosować do potrzeb tej placówki pomieszczenia w budynku po byłym Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. Ciepłowniczej.

 

- Część budynku jest remontowana, natomiast część budynku została wyburzona i w tym miejscu powstanie sala koncertowa przy naszej szkole. Było to prostsze rozwiązanie, tak zadecydowali architekci i inżynierowie, ponieważ czasami ratowanie kilku ścian mija się z celem. Tańszym i lepszym pomysłem, pod nasze potrzeby, było wyburzenie części i postawienie nowego budynku. Przy szkole będziemy mieć w końcu swój parking. To miejsce, przy którym teraz jesteśmy jest fajne, bo jest w centrum miasta, natomiast rodzice czasami kołują dookoła szkoły w poszukiwaniu miejsca postojowego, tam będziemy mieć swój parking. Sala koncertowa będzie na 150 miejsc, będzie klimatyzowana. Będzie również ogromna sala do zajęć rytmiki. Powierzchnia szkoły, to ponad 1200 metrów, kiedy teraz mamy 440. Na pewno warunki dla dzieciaków będą dużo lepsze - mówił w Radiu Ziemi Wieluńskiej Arkadiusz Uchacz, dyrektor szkoły, która znajduje się przy ul. Królewskiej w Wieluniu. - Budowa tego obiektu, to inwestycja wieloletnia i wielomilionowa - ale kilka lat, tych najtrudniejszych, już minęło. To było gromadzenie wszelkiej dokumentacji i wszelkie pozwolenia. Natomiast teraz ten proces budowania myślę, że pójdzie szybko. Planowane zakończenie budowy i remontu to maj - czerwiec 2019 roku. Tak, że będziemy mieć jeszcze czas na wyposażenie szkoły. I od września 2019 roku chcielibyśmy już ruszyć w nowej szkole, co wiąże się również z 40-leciem Szkoły Muzycznej w Wieluniu. Szkoła powstała w 1979 roku, a więc 40 lat będziemy obchodzić w przyszłym roku. I myślę, że to świetna okazja do otwarcia nowej szkoły i obchodów 40-lecia - podsumowuje dyrektor Arkadiusz Uchacz. Warto dodać, że 21 i 24 maja w szkole odbędą się przesłuchania dzieci w wieku od 6 do 15 lat chcących zacząć naukę gry na instrumentach w tej szkole.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksyjna przygoda u dentysty

Siedziałam w poczekalni u dentysty, do którego przyszłam po raz pierwszy. Z nudów rozglądałam się. Zauważyłam na ścianie dyplom ukończenia studiów, na którym figurowało jego imię i nazwisko. Wtedy przypomniał mi się wysoki, przystojny, ciemnowłosy chłopak o tym samym imieniu i nazwisku, który chodził ze mną do tego samego liceum jakieś 30 lat temu.
Czyżby mój nowy dentysta był tym chłopakiem, w którym się nawet trochę podkochiwałam?
Jednak kiedy go zobaczyłam, szybko porzuciłam te myśli.
Ten prawie łysy facet z siwymi włosami, wydatnym brzuszkiem i twarzą pełną zmarszczek był zbyt stary, by mógł być moim kolegą ze szkoły.
A może jednak? Po tym, jak mi przejrzał zęby, zapytałam go, czy nie chodził przypadkiem do XXVI LO.?
Tak. Owszem, chodziłem i byłem nawet jednym z najlepszych uczniów, zarumienił się.
A w którym roku Pan zdawał maturę? - zapytałam.
- W siedemdziesiątym czwartym. A dlaczego Pani pyta?
- Ach, to Pan był w mojej klasie! - powiedziałam zachwycona.
Wtedy dentysta zaczął mi się uważnie przyglądać.
Po chwili ten grubawy, pomarszczony staruszek zapytał:
- A czego Pani uczyła?...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u