Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Tytoniowa kontrabanda w Wieruszowie

Tytoniowa kontrabanda w Wieruszowie

fajkiewewieruszowWieruszowscy policjanci wraz z celnikami zabezpieczyli ponad 134 tys. sztuk papierosów i 77 kilogramów tytoniu. 41-letni mężczyzna przechowywał kontrabandę w wynajętym garażu. Za paserstwo akcyzowe grozi mu teraz do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

 

Monitorując środowisko przestępcze policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą wieruszowskiej komendy powiatowej uzyskali informację dotyczącą magazynu nielegalnych wyrobów tytoniowych. Aby sprawdzić doniesienie 10 maja pojechali wraz z celnikami pod wskazany adres na przedmieścia Wieruszowa. Na terenie prywatnej posesji znajdował się blaszany garaż. Właściciel posesji oświadczył, że wynajął garaż mieszkańcowi Wieruszowa, który przechowywał tam swoje rzeczy. Okazało się, że w garażu był tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie policjanci zabezpieczyli 134.060 sztuk papierosów, 77 kilogramów tytoniu oraz wagę i worki foliowe. Wartość kontrabandy oszacowano na ponad 142 tys. złotych, co wskazuje na uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę ponad 233 tys. złotych. Policjanci szybko dotarli do właściciela nielegalnych wyrobów tytoniowych. 41-letni mieszkaniec Wieruszowa odpowie przed sądem za paserstwo akcyzowe.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksyjna przygoda u dentysty

Siedziałam w poczekalni u dentysty, do którego przyszłam po raz pierwszy. Z nudów rozglądałam się. Zauważyłam na ścianie dyplom ukończenia studiów, na którym figurowało jego imię i nazwisko. Wtedy przypomniał mi się wysoki, przystojny, ciemnowłosy chłopak o tym samym imieniu i nazwisku, który chodził ze mną do tego samego liceum jakieś 30 lat temu.
Czyżby mój nowy dentysta był tym chłopakiem, w którym się nawet trochę podkochiwałam?
Jednak kiedy go zobaczyłam, szybko porzuciłam te myśli.
Ten prawie łysy facet z siwymi włosami, wydatnym brzuszkiem i twarzą pełną zmarszczek był zbyt stary, by mógł być moim kolegą ze szkoły.
A może jednak? Po tym, jak mi przejrzał zęby, zapytałam go, czy nie chodził przypadkiem do XXVI LO.?
Tak. Owszem, chodziłem i byłem nawet jednym z najlepszych uczniów, zarumienił się.
A w którym roku Pan zdawał maturę? - zapytałam.
- W siedemdziesiątym czwartym. A dlaczego Pani pyta?
- Ach, to Pan był w mojej klasie! - powiedziałam zachwycona.
Wtedy dentysta zaczął mi się uważnie przyglądać.
Po chwili ten grubawy, pomarszczony staruszek zapytał:
- A czego Pani uczyła?...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u