Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Tytoniowa kontrabanda w Wieruszowie

Tytoniowa kontrabanda w Wieruszowie

fajkiewewieruszowWieruszowscy policjanci wraz z celnikami zabezpieczyli ponad 134 tys. sztuk papierosów i 77 kilogramów tytoniu. 41-letni mężczyzna przechowywał kontrabandę w wynajętym garażu. Za paserstwo akcyzowe grozi mu teraz do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

 

Monitorując środowisko przestępcze policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą wieruszowskiej komendy powiatowej uzyskali informację dotyczącą magazynu nielegalnych wyrobów tytoniowych. Aby sprawdzić doniesienie 10 maja pojechali wraz z celnikami pod wskazany adres na przedmieścia Wieruszowa. Na terenie prywatnej posesji znajdował się blaszany garaż. Właściciel posesji oświadczył, że wynajął garaż mieszkańcowi Wieruszowa, który przechowywał tam swoje rzeczy. Okazało się, że w garażu był tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie policjanci zabezpieczyli 134.060 sztuk papierosów, 77 kilogramów tytoniu oraz wagę i worki foliowe. Wartość kontrabandy oszacowano na ponad 142 tys. złotych, co wskazuje na uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę ponad 233 tys. złotych. Policjanci szybko dotarli do właściciela nielegalnych wyrobów tytoniowych. 41-letni mieszkaniec Wieruszowa odpowie przed sądem za paserstwo akcyzowe.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaskakujące powitanie...

Mąż wraca do domu z pracy później niż zwykle.
Po cichu otwiera drzwi i wchodzi do sypialni.
Co widzi? Spod kołdry wystają cztery nogi zamiast dwóch.
Zdenerwowany bierze kij bejsbolowy zza drzwi i wali nim w kołdrę.
Po tak wyczerpującym zadaniu idzie do kuchni, żeby się czegoś napić.
Wchodzi, patrzy a tam siedzi jego żona i czyta gazetę i mówi:
- Cześć kochanie, przyjechali dziś Twoi rodzice i położyłam ich w naszej sypialni. Mam nadzieję, że już się przywitałeś...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u