Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Tytoniowa kontrabanda w Wieruszowie

Tytoniowa kontrabanda w Wieruszowie

fajkiewewieruszowWieruszowscy policjanci wraz z celnikami zabezpieczyli ponad 134 tys. sztuk papierosów i 77 kilogramów tytoniu. 41-letni mężczyzna przechowywał kontrabandę w wynajętym garażu. Za paserstwo akcyzowe grozi mu teraz do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

 

Monitorując środowisko przestępcze policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą wieruszowskiej komendy powiatowej uzyskali informację dotyczącą magazynu nielegalnych wyrobów tytoniowych. Aby sprawdzić doniesienie 10 maja pojechali wraz z celnikami pod wskazany adres na przedmieścia Wieruszowa. Na terenie prywatnej posesji znajdował się blaszany garaż. Właściciel posesji oświadczył, że wynajął garaż mieszkańcowi Wieruszowa, który przechowywał tam swoje rzeczy. Okazało się, że w garażu był tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie policjanci zabezpieczyli 134.060 sztuk papierosów, 77 kilogramów tytoniu oraz wagę i worki foliowe. Wartość kontrabandy oszacowano na ponad 142 tys. złotych, co wskazuje na uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę ponad 233 tys. złotych. Policjanci szybko dotarli do właściciela nielegalnych wyrobów tytoniowych. 41-letni mieszkaniec Wieruszowa odpowie przed sądem za paserstwo akcyzowe.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u