Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego: termin składania wniosków do 28 maja

Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego: termin składania wniosków do 28 maja

lodzkieNie do 16, a do 28 maja potrwa nabór wniosków - pomysłów do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego na 2019 rok. Organizatorzy robią to na prośbę pomysłodawców, którzy chcieli mieć dodatkowy czas, aby lepiej przygotować swoje wnioski.

 

Mało tego: aby ułatwić zgłaszanie wniosków na stronie www.bo.lodzkie.pl Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego uruchomił specjalny generator, który usprawnia wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Dzięki niemu nie przekroczymy limitu wyrazów i nie zapomnimy o konieczności wypełnienia wszystkich obowiązkowych punktów. Nie trzeba też samemu wyliczać kosztów, a generator dopilnuje, by łączne kwoty mieściły się w odpowiednich limitach.

- Pierwsza pilotażowa edycja Budżetu Obywatelskiego okazała się sukcesem, dlatego Samorząd Województwa Łódzkiego postanowił zorganizować kolejną. O 3 mln zł zwiększona została także pula środków, która wyniesie w sumie 8 mln zł. Liczymy w szczególności na projekty społeczne, prozdrowotne, kulturalne, edukacyjne, sportowe, turystyczne czy ekologiczne, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. – Zachęcam gorąco do zgłaszania pomysłów i podglądania tych, które już udało się zrealizować w ramach pierwszej edycji budżetu.

W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego 2018 na zadania przeznaczono 5 mln zł. Mieszkańcy zgłosili ponad 300 projektów, a w głosowaniu oddali ponad 102 tys. głosów. Do realizacji w pilotażowej edycji wybrano 32 zadania.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u