Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego: termin składania wniosków do 28 maja

Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego: termin składania wniosków do 28 maja

lodzkieNie do 16, a do 28 maja potrwa nabór wniosków - pomysłów do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego na 2019 rok. Organizatorzy robią to na prośbę pomysłodawców, którzy chcieli mieć dodatkowy czas, aby lepiej przygotować swoje wnioski.

 

Mało tego: aby ułatwić zgłaszanie wniosków na stronie www.bo.lodzkie.pl Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego uruchomił specjalny generator, który usprawnia wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Dzięki niemu nie przekroczymy limitu wyrazów i nie zapomnimy o konieczności wypełnienia wszystkich obowiązkowych punktów. Nie trzeba też samemu wyliczać kosztów, a generator dopilnuje, by łączne kwoty mieściły się w odpowiednich limitach.

- Pierwsza pilotażowa edycja Budżetu Obywatelskiego okazała się sukcesem, dlatego Samorząd Województwa Łódzkiego postanowił zorganizować kolejną. O 3 mln zł zwiększona została także pula środków, która wyniesie w sumie 8 mln zł. Liczymy w szczególności na projekty społeczne, prozdrowotne, kulturalne, edukacyjne, sportowe, turystyczne czy ekologiczne, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. – Zachęcam gorąco do zgłaszania pomysłów i podglądania tych, które już udało się zrealizować w ramach pierwszej edycji budżetu.

W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego 2018 na zadania przeznaczono 5 mln zł. Mieszkańcy zgłosili ponad 300 projektów, a w głosowaniu oddali ponad 102 tys. głosów. Do realizacji w pilotażowej edycji wybrano 32 zadania.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksyjna przygoda u dentysty

Siedziałam w poczekalni u dentysty, do którego przyszłam po raz pierwszy. Z nudów rozglądałam się. Zauważyłam na ścianie dyplom ukończenia studiów, na którym figurowało jego imię i nazwisko. Wtedy przypomniał mi się wysoki, przystojny, ciemnowłosy chłopak o tym samym imieniu i nazwisku, który chodził ze mną do tego samego liceum jakieś 30 lat temu.
Czyżby mój nowy dentysta był tym chłopakiem, w którym się nawet trochę podkochiwałam?
Jednak kiedy go zobaczyłam, szybko porzuciłam te myśli.
Ten prawie łysy facet z siwymi włosami, wydatnym brzuszkiem i twarzą pełną zmarszczek był zbyt stary, by mógł być moim kolegą ze szkoły.
A może jednak? Po tym, jak mi przejrzał zęby, zapytałam go, czy nie chodził przypadkiem do XXVI LO.?
Tak. Owszem, chodziłem i byłem nawet jednym z najlepszych uczniów, zarumienił się.
A w którym roku Pan zdawał maturę? - zapytałam.
- W siedemdziesiątym czwartym. A dlaczego Pani pyta?
- Ach, to Pan był w mojej klasie! - powiedziałam zachwycona.
Wtedy dentysta zaczął mi się uważnie przyglądać.
Po chwili ten grubawy, pomarszczony staruszek zapytał:
- A czego Pani uczyła?...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u