Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pożar w Zgierzu a składowisko śmieci w Zduńskiej Woli. Są decyzje prezydenta

Pożar w Zgierzu a składowisko śmieci w Zduńskiej Woli. Są decyzje prezydenta

niedzwieckismieci- Musimy być mądrzy przed szkodą. Zwołałem spotkanie zespołu roboczego, który ma się kompleksowo zająć sprawą składowiska odpadów firmy Europol Holding (więcej o firmie na: --> http://europolholding.pl/), żeby nie doszło do takiej sytuacji jak w Zgierzu – stwierdził 28 bm. podczas konferencji prasowej Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli, nawiązując do wydarzeń minionego weekendu, kiedy to w wyniku pożaru składowiska odpadów w Zgierzu doszło do zanieczyszczenia powietrza na terenie województwa łódzkiego (więcej na: --http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8311-cumulus-flammagenitus-chmury-pyu-ze-zgierza-docieraj-do-sieradzkiego ).

 

- Nie może być przyzwolenia na składowanie nadwyżek odpadów, że każdy ma papierek, że wszystko jest w porządku a później się okazuje, że następuje katastrofa. Te sytuacje muszą zostać rozwiązane systemowo, odpowiednią ustawą, ale póki co będziemy, jako samorząd, korzystać ze wszystkich dostępnych środków aby nakłonić właściciela składowiska do usunięcia zagrożenia. W drodze decyzji administracyjnej wezwaliśmy firmę do pozbycia się nadwyżki odpadów. Straż Miejska już otrzymała zlecenie do kontroli. Ponadto wysłaliśmy pismo do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz do sanepidu. Jesteśmy też w kontakcie z komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej - poinformował Piotr Niedźwiecki.

Wystąpienie prezydenta ma związek z pożarem składowiska odpadów w Zgierzu, gdzie w piątek 25 bm. ok. godz. 23 doszło do pożaru. Zapłonął magazyn odpadów na terenie byłych zakładów Boruta w Zgierzu, w wyniku czego doszło do uwolnienia do atmosfery substancji pochodzących ze spalania odpadów komunalnych. Obecnie trwa systematycznie dogaszanie pogorzeliska, według aktualnych prognoz zakończenie akcji gaśniczej nastąpi wieczorem we wtorek lub w środę (29 lub 30 maja). Największa koncentracja wydzielonych substancji znajduje się we wschodniej części gminy Aleksandrów Łódzki. Według komunikatu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi, miasto Zduńska Wola nie znajduje się na szlaku smugi spalin. WIOŚ wydał w poniedziałek kolejny komunikat. Pełna treść dostępna jest pod linkiem: --> http://www.wios.lodz.pl/files/docs/komunikat_nadzwyczajny_wi17.pdf

KaMi S

Europol Holding

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u