Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ZSR w Wojsławicach z pucharem Komendanta Wojewódzkiego Policji

ZSR w Wojsławicach z pucharem Komendanta Wojewódzkiego Policji

269-6017929 maja w hali MOSiR przy ulicy Małachowskiego w Łodzi odbył się finał konkursu dla szkół średnich województwa łódzkiego o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi pod patronatem Wojewody Łódzkiego. Organizatorami konkursu były Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi. Zwyciężyła drużyna z ZSR CKU w Wojsławicach, a uczeń tej szkoły Bartosz Winiarski był najlepszy w kwalifikacji indywidualnej.

 

Konkurs zorganizowano dla uczniów szkół średnich z województwa łódzkiego. Finał poprzedziły eliminacje powiatowe. Składały się z dwóch etapów;j. testu sprawności fizycznej i testu wiedzy. Pierwszy to tor przeszkód - zbliżony do tego jaki pokonują kandydaci do służby w Policji oraz test wiedzy, składający się z 30 pytań. W eliminacjach powiatowych wyłonione zostały drużyny, które reprezentowały powiaty w finale wojewódzkim. Łącznie 23 drużyny, złożone z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. Oprócz testu sprawności fizycznej i testu wiedzy finał obejmował również rozmowy kwalifikacyjne. Podczas gali finałowej rozegrany został również konkurs dla kibiców drużyn rywalizujących w konkurencjach finałowych. W tym przypadku oceniane były przygotowane transparenty, elementy stroju czy przyśpiewki i rymowanki.

Zwycięzcami turnieju zostali:
I miejsce uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Wojsławicach
II miejsce uczniowie LO im. M.Konopnickiej w Poddębicach
III miejsce uczniowie LO im. Królowej Jadwigi w Pabianicach.

Pierwsze miejsca wśród najlepszych zawodników zdobyli: w kategorii kobiet – uczennica ZSCKP w Bujnach, a w kategorii mężczyzn uczeń ZSR CKU w Wojsławicach, Bartosz Winiarski. I miejsce wśród kibicujących drużyn zdobyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach, a na drugim stopni podium stanęli kibice z Wojsławic. Zwycięzcy odebrali nagrody i gratulacje od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli insp. Małgorzaty Mączyńskiej.

(opr. KJB)

foto:.lodzka.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u