Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 30 MAJA DO 6 CZERWCA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 30 MAJA DO 6 CZERWCA

ESIarmark_urszulanski_18_2Przed nami kolejny długi weekend w tym roku. Zapowiada się wyjątkowo gorący, ale od czwartku mogą nad naszym regionem przejść gwałtowne burze. Towarzyszyć im może silny wiatr, a nawet grad! W czwartek wypada uroczystość Bożego Ciała. Najbardziej spektakularna odbędzie się w Spycimierzu, w gminie Uniejów. Ulice ozdobione zostaną barwnymi dywanami z kwiatów. Weźmie w niej udział biskup włocławski Wiesław Mering.

 

Weekend w całym Sieradzkiem zdominują festyny z okazji Dnia Dziecka. W Uniejowie na torze przeszkód walczyć o możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata w noszeniu żon na plecach w Finlandii będą pary z całego kraju. W Błaszkach zabrzmią hity disco polo. Wystąpi tam m.in. zespół Weekend. Trwają też Dni Sieradza, w sobotę 2 czerwca wystąpi gwiazda tegorocznego święta zespół PECTUS (szczegóły na: http://sieradz.eu/pl/news/dni-sieradza-2018 ). 3 czerwca przed sieradzką publicznością wystąpią także Ewa Błachnio i Jerzy Kryszak. 2 i 3 czerwca odbędą się Dni Złoczewa. Gwiazdami będą tam m.in. Krzysztof Zalewski I Czadoman. Co poza tym będzie się działo w regionie? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach.

ZDUŃSKA WOLA

31 maja. Godz. 11 Miejska Procesja Bożego Ciała. Wyruszy spod parafii św. Antoniego, przejdzie ulicą Łaską i Kościelną do Bazyliki Mniejszej pw. WNMP.

1 czerwca. ZCI Ratusz. Dzień Dziecka z Ratuszem. Od godz. 12 do 18.

2 czerwca. Filia MDK w Karsznicach. W godz. 14-18 koncerty i zabawy z okazji Dnia Dziecka.

2 czerwca. Godz. 9. Rodzinne zawody strzeleckie o puchar prezydenta Zduńskiej Woli. Strzelnica BUNKIER, ul. Łaska 5.

6 czerwca. Osiedla Spółdzielni Mieszkaniowej Lokator. Place zabaw na Osmolinie, os. Południe i os. Zachód. Od godz. 13 do godz. 19. Festyny z okazji Dnia Dziecka. Dzieci z osiedli mogą ze wszystkich atrakcji korzystać za darmo pod warunkiem, że odbiorą wcześniej specjalne opaski w DK Lokator.

BOLESŁAWIEC

3 czerwca upłynie w Bolesławcu na sportowo. Od przepłynięcia zalewu rozpocznie się o godz. 13 kolejna edycja zawodów "Tower Triathlon". Uczestnicy zawodów oprócz pływania tradycyjnie będą musieli zaliczyć bieg oraz jazdę na rowerze. Całość ma potrwać około 2 godziny. Ogłoszenie wyników ma nastąpić po 15 na boisku sportowym w Bolesławcu. Tego dnia GCK zaprasza również na Święto Gminy Bolesławiec' 2018. W programie od godz. 14.00: Gminny Dzień Dziecka, występy klubu tańca BOLERO, Orkiestra Dęta Żdżary, Studio Piosenki GC, Grzegorz Stasiak (19.00), Roberto Zucaro (20.00) oraz dyskoteka pod gwiazdami (21.00 - 01.00).

WIERUSZÓW

1 czerwca. Zamczysko, miejski festyn z okazji Dnia Dziecka. od godz. 14.

5 czerwca. Miejsko-Gminna Biblioteka w Wieruszowie, godz. 18. Spotkanie z malarzem Wojciechem Siudmakiem, nazywanym polskim Salvadorem Dali.

ZŁOCZEW

2 - 3 czerwca. Dni Złoczewa. Wystąpią m.in. Czadoman i Krzysztof Zalewski. Szczegóły na plakacie.

SIERADZ

30 maja, ostatni dzień prezentacji uczestników grupy III i IV biorących udział w 12. Polskim Festiwali Fletowym. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sieradzu, o godzinie 18.30 nastąpi ogłoszenie wyników i koncert laureatów XII Polskiego Festiwalu Fletowego.

1 czerwca. Godz. 9 i godz. 11, spektakl "Brzydkie kaczątko", Teatr Miejski. Bilety w cenie 5 zł.

1 czerwca. Bajkowy koncert Magdaleny Wasylik. Teatr Miejski. Bilety w cenie 5 zł.

2 czerwca, w godz. 15.00 – 17.00, Centrum Informacji Kulturalnej, Rynek 18, ART Wydarzenie Moda & Uroda "TRENDY 2018/2019 & ZDROWY STYL ŻYCIA”, spotkanie ze znanymi projektantami mody i stylistami gwiazd. 2 czerwca, w godz. 13 – 19, Jarmark Urszulański, stoiska przy ul. Dominikańskiej.

2 czerwca, na sieradzkim Rynku odbędą się bezpłatne badania w ramach akcji Strefa na Zdrowie zainicjowanej przez firmę Polpharma. Akcja rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 19:00. W tym czasie w specjalnie zaprojektowanym namiocie odbywać się będą badania kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne. To jak do tej pory najszersza oferta bezpłatnych badań dla polskich pacjentów.
Mieszkańcy Sieradza i okolic w ramach Strefy na Zdrowie będą mogli wykonać następujące bezpłatne badania i konsultacje:
1. Badania kardiologiczne: badanie cholesterolu, glukozy, jedyne w Polsce badanie wieku serca oraz konsultacje kardiologiczne
2. Badania endokrynologiczne: badanie TSH, konsultacje endokrynologiczne
3. Badania pulmonologiczne: badanie spirometryczne, konsultacje pulmonologa
4. Badania okulistyczne: badania przesiewowe w kierunku jaskry: pomiar ciśnienia w gałce ocznej i badanie dna oka, konsultacje okulistyczne

2 czerwca, godz. 20, Amfiteatr w Sieradzu, koncert zespołu PECTUS.
3 czerwca. Godz. 10-16, stadion MOSiR, cykl imprez sportowo-rekreacyjnych.
3 czerwca. Godz. 20. Amfiteatr w Sieradzu, wieczór kabaretowy. Wystąpią: Ewa Błachnio, Jerzy Kryszak i Kabaret Kałasznikow.
4 czerwca. Godz. 10, stadion MOSi, 33. Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Sieradzkich Przedszkolaków.

SPYCIMIERZ

31 maja, Procesja Bożego Ciała ulicami Spycimierza. Wierni przejdą trasą, na której usypane zostaną dywany z kwiatów. Od godz. 11.

BŁASZKI

2 czerwca. Festyn z okazji Dnia Dziecka na Stadionie Miejskim. W godz. 14– 19 Rowerowa akademia – miasteczko rowerowe, które łączy rozrywkę z edukacją oraz rowerowe show w wykonaniu uczestnika X jubileuszowej edycji „Mam talent”. Program:
- 15: 00 – 17.00 konkursy zręcznościowe ze strażakami jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Błaszkach
- 15:00 – 18.00 – gry i zabawy dla dzieci
- 15:00 – 17.00 – występy dzieci i młodzieży z Centrum Kultury w Błaszkach
- 19:00 – 20.30 – koncert zespołu „CI-HO”
- 20:30 – 21.30 – DJ Dadmin.

3 czerwca. IV edycja wydarzenia „Błaszki w rytmie disco”. Stadion Miejski. Wystąpią Leyla, Power Play oraz gwiazda wieczoru zespół Weekend. Godz.19.30. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8319-gwiazdy-disco-polo-zabyszcz-w-regionie-weekend-leyla-power-play-zenek-martyniuk-i-sawomir

WIELUŃ

30 maja. Tereny zielone przy ul. 3 Maja 29. Miejski Dzień Dziecka. Od godz. 16. 4 czerwca odbędzie się spotkanie w bibliotece w Wieluniu z malarzem Wojciechem Siudmakiem. O godz. 11 artysta wygłosi prelekcję „Związki Wielunia z fantastyką” w ramach projektu „Fantastyczny Wieluń” dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 6 czerwca. Godz. 19, koncert "Zawierszowani", Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu. ŁASK 3 czerwca. Łaski Dom Kultury. Godz. 17. Koncert "Pieśń nad pieśniami" w reżyserii Adama Łoniewskiego.

UNIEJÓW

1 - 3 czerwca. Dzień Dziecka z Kogutem Rubinem w Termach Uniejów. Szczegóły na plakacie.

2 czerwca. Polskie eliminacja do Mistrzostw Świata w Biegu z żoną na plecach. Godz. 10, plaża w Uniejowie. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8317-sodki-ciar-mow-pobiegn-z-onami-na-plecach

SZADEK

1 czerwca. Godz. 12, Amfiteatr przy Miejsko-Gminny Ośrodku Kultury w Szadku, PRZEGLĄD MŁODYCH TALENTÓW - "SZADKOWSKIE ODKRYCIA" EDYCJA II.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u