Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Osjakowie z nagrodami konkursu na 100-lecie RP

Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Osjakowie z nagrodami konkursu na 100-lecie RP

miejsc11Uczniowie ze stu szkół uczestniczyli w konkursie plastycznym „Sto Najpiękniejszych Miejsc Polski w Stulecie Odzyskania Niepodległości”. Mieli oni za zadanie wykonać dowolną techniką prace plastyczne przedstawiające Biskupin. Wśród laureatów konkursu znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie. W kategorii klas I - III najlepsza autorką najlepszej pracy okazała się Karolina Siwik, a w kategorii klas IV - VII Julia Krysiak.

 

Tak w Radiu Ziemi Wieluńskiej mówił o tym konkursie jego inicjator, poseł na Sejm RP Piotr Polak: - Chcieliśmy, jako biuro poselskie i ja osobiście jako poseł na Sejm, włączyć się też w obchody tego szczególnego wydarzenia, jubileuszu, jakim jest stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wpadliśmy na taki pomysł, aby uhonorować 100 najpiękniejszych, najbardziej charakterystycznych miejsc, postaci dla Polski z przestrzeni minionych lat w konkursie plastycznym. Młodzież w każdej ze stu szkół wykonywała prace na określony temat. Tutaj dzieci malowały, rysowały czy wyklejały, bo technika była dowolna, Biskupin. To znana z historii Polski osada Biskupin, wpisana w tożsamość naszą narodową, polskie tradycje, wiele wycieczek się tam odbywa. Ten temat był tematem wiodącym w Osjakowie, bo w każdej szkole był inny temat. Najlepsze prace chcemy za jakiś czas pokazać do kancelarii Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy, żeby tam osoby z całej Polski mogły podziwiać zdolne nasze kochane dzieci. Dodajmy, że konkurs odbywał się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(opr. KJB)

foto: Radio ZW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyMokra myszka i twardy ptak

Idzie sobie mała, biedna myszka, idzie aż dochodzi do rzeki. Rzeka była duża rzeka z bardzo mocnym prądem, więc myszka się wystraszyła, że nie przepłynie. Obok na krzaku siedział ptak. poproszę ptaka, pomyślała myszka.
- Ja taka mała biedna myszka, a ty taki wielki i silny, proszę złap mnie i przenieś na druga stronę..
- Nie - odpowiedział ptak.
- No proszę...
- Nie!
- No, ale błagam...
- NIE!
Ptak odleciał... Myszka tak się zdenerwował, że zebrała się na odwagę i wskoczyła do wody. Z trudem, ostatkiem sił przepłynęła na drugi brzeg.
Wychodzi cala mokra, zupełnie przemoczona.
A jaki z tego morał? Kiedy "ptak" jest twardy to "myszka" musi być mokra...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u