Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Mundial w Uniejowie już za nami!

Mundial w Uniejowie już za nami!

216-643032 czerwca w Uniejowie odbyła się impreza plenerowa przygotowana przez łódzką policję, w ramach której rozegrano piłkarski mundial, a także zorganizowano pełen atrakcji piknik. W rywalizacji piłkarskiej uczestniczyły 24 reprezentacje komend miejskich i powiatowych policji, straży pożarnej, wojska, służby więziennej, straży granicznej ale także samorządów terytorialnych. Turniej został rozegrany na stadionie im. Włodzimierza Smolarka. W tym samym czasie na terenach przyległych do Term Uniejów odbył się Piknik Profilaktyczny „Bezpieczne Wakacje”.

 

Pierwszy etap turnieju odbył się już 17 maja. Wówczas to w gabinecie I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Tomasza Olczyka odbyło się losowanie grup, które 2 czerwca stanęły do walki. Do policyjnego mundialu zgłosiły się 24 drużyny, które rozlokowane zostały w czterech grupach. W obecności sędziego turnieju, przedstawicieli Komedy Wojewódzkiej Policji, Straży Granicznej oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA los drużyn pozostawiony został w rękach Komendanta Tomasza Olczyka. Po krótkim losowaniu ogłoszono składy grup i tym sposobem:

w grupie A znalazły się drużyny:
1. Komendy Powiatowej Policji w Kutnie
2. Regionu IPA Wieluń
3. Komendy Powiatowej Policji w Łasku
4. 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim
5. Duchownych
6. Regionu IPA Łódź - Widzew

w skład grupy B weszły:
1. Komenda Powiatowa Policji Łódź – Wschód
2. Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli
3. Urząd Marszałkowski
4. Urząd Miasta Uniejów
5. Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim
6. Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

grupa C składała się z drużyn:
1. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
2. Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu
3. Jednostka Wojskowa w Leźnicy Wielkiej
4. Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie
5. Zakład Karny w Garbalinie
6. Straż Graniczna Łódź

a grupa D z:
1. Oddział Prewencji Policji w Łodzi
2. Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie
3. 12 Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku
4. Komenda Powiatowa Policji w Opocznie
5. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi
6. Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Po zaciętej walce zwycięzcami zostali: I miejsce : Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi II miejsce: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi III miejsce: I Batalion Kawalerii Powietrznej Leźnica Wielka IV miejsce IPA Łódź Widzew Nagrodę fair play odebrali piłkarze IPA Widzew. Zawodom sportowym towarzyszyli łódzcy policjanci, którzy przygotowali piknik profilaktyczny pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”. Podczas imprezy prezentowali i promowali Krajową Mapę Zagrożeń a także aplikację Moja Komenda . Dzieci i młodzież poprzez zabawę zapoznawały się z wiedzą o bezpieczeństwie zwłaszcza w zakresie ruchu drogowego. Podczas imprezy policjantom towarzyszyła maskotka policyjna „Komisarz Błysk”, która zachęcała do zabawy i udziału w pokazach. Uczestnicy imprezy mogli obejrzeć pokaz pracy robota pirotechnicznego, który neutralizował zagrożenie, prezentację wyszkolenia psa służbowego, sprzętu specjalistycznego będącego na wyposażeniu Policji. Dzieci korzystając z przenośnego „miasteczka ruchu drogowego” mogły zmierzyć się z jazdą po torze przeszkód.Policjanci zaprezentowali symulację „odparcia próby odbicia konwojowanego”.Przeprowadzono liczne konkursy dla dzieci promujące bezpieczne zachowania a także dla pozostałych konkursy sprawnościowe takie jak : zakładanie sprzętu PZ na czas, spacer z odważnikami, dmuchanie balonów, przeciąganie liny. Można było zapoznać się z zasadami rekrutacji do służby. W czasie imprezy policjanci zachęcali dorosłych uczestników do służby w swoich szeregach pokazując tajniki naszej pracy. Ponadto zorganizowano charytatywną zbiórkę pieniędzy na leczenie policjanta i strażaka, którzy odnieśli obrażenia podczas interwencji przy ulicy Przemysłowej w Łodzi. St. sierż. Marcin Miniak oraz asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski nadal przechodzą zabiegi, które wymagają stałego finansowania.

Opr. KaMi S, źródło KWP w Łodzi

Obszerna fotorelacja na: http://www.lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/26652,Mundial-Uniejow-i-Piknik-profilaktyczny-juz-za-nami-Zwyciezyla-druzyna-KWP-w-Lod.html

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u