Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W gminie Łask woda i ścieki ostro w górę!

W gminie Łask woda i ścieki ostro w górę!

mpwiklaskZakończyła się weryfikacja przez Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie nowych taryf zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odbioru ścieków na terenie Gminy Łask na okres trzech kolejnych lat, czyli do 5 czerwca 2021 roku. 29 maja opublikowano prawomocną Decyzję PO.RET.070.56.2.KS zatwierdzającą nowe stawki za wodę i ścieki.

 

Od środy 6 czerwca czekają mieszkańców gminy Łask spore podwyżki, rzędu nawet 20 procent! Szczegóły na stronie BIP PG Wody Polskie oraz na stronie www.mpwik-lask.plhttps://wodypolskie.bip.gov.pl/rzgw-w-poznaniu-taryfy/decyzja-po-ret-070-56-2-ks.html Przez pierwsze 12 miesięcy wspomnianego wcześniej trzyletniego okresu mieszkańcy zapłacą za metr sześcienny zużytej wody 4,43 zł, w okresie od 13 do 24 miesiąca obowiązywania opłat - 4, 53 zł, a w ostatnim okresie już 4,63 zł. Przedsiębiorcy zapłacą odpowiednio: 4,51 zł, 4, 61 zł i 4,72 zł.

Za odebrane ścieki opłaty wynoszą w pierwszej grupie: 8,6 zł, 10,07 zł i 10,99 zł. Dla przedsiębiorstw te stawki wynosić będą: 9,86 zł, 11,15 zł i 11,98 zł. To stawki wyższe niż poprzednio. Ale o niemal połowę mniejsze niż na przykład w Sieradzu i gminie Sieradz. W tej ostatniej stawki za dostęp do wody i odprowadzenie ścieków wzrosną w tym miesiącu nawet o 60 procent! W gminie Sieradz opłata za wodę i odbiór ścieków ma wzrosnąć w przypadku odbiorców indywidualnych z 16,07 zł brutto, do 26,10 zł brutto za metr sześcienny. W samym Sieradzu dla indywidualnych odbiorców z terenu miasta łączna stawka za wodę i odbiór ścieków ma być z kolei niższa o 31 groszy brutto (obecnie – od 8 lat - to kwota 12,92 zł brutto za metr sześcienny) i o 35 groszy niższa dla firm (obecnie to 16,60 zł).

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyMokra myszka i twardy ptak

Idzie sobie mała, biedna myszka, idzie aż dochodzi do rzeki. Rzeka była duża rzeka z bardzo mocnym prądem, więc myszka się wystraszyła, że nie przepłynie. Obok na krzaku siedział ptak. poproszę ptaka, pomyślała myszka.
- Ja taka mała biedna myszka, a ty taki wielki i silny, proszę złap mnie i przenieś na druga stronę..
- Nie - odpowiedział ptak.
- No proszę...
- Nie!
- No, ale błagam...
- NIE!
Ptak odleciał... Myszka tak się zdenerwował, że zebrała się na odwagę i wskoczyła do wody. Z trudem, ostatkiem sił przepłynęła na drugi brzeg.
Wychodzi cala mokra, zupełnie przemoczona.
A jaki z tego morał? Kiedy "ptak" jest twardy to "myszka" musi być mokra...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u