Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 7 DO 14 CZERWCA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 7 DO 14 CZERWCA

7-24sieradzMamy wciąż kalendarzową wiosnę, ale za oknem iście letnia pogoda. I taka ma być przez najbliższe dni. W Sieradzu dobiegają końca Dni Sieradza. Swoje święto rozpoczyna Osjaków, a gwiazdą będzie m.in. Zenek Martyniuk. W Strumianach koło Burzenina z kolei rozpocznie się Festiwal Mleka i Miodu. Wystąpią tam m.in. Bayer Full, Piękni i Młodzi, Playboys i Eratox. W Łasku trwać przed dwa dni będzie 22. Jarmark Łaski, z rytmami hip-hoopowymi i Stanisławem Sojką. Co poza tym będzie się działo? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej. Szczegóły tradycyjnie na plakatach organizatorów.

 

ZDUŃSKA WOLA

7-14 czerwca. Kino Ratusz. Szczegółowy repertuar oraz ceny biletów na: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

7 czerwca. Doroczny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli. Sala widowiskowa Ratusza, godz. 17.

8 czerwca, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Łaska 12. Spektakl w wykonaniu zespołu teatralnego z I LO. Godz. 18. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8345-szaniawski-ionesco-i-fr-w-interpretacji-aktorow-z-i-lo-w-zduskiej-woli

SIERADZ

7 czerwca, w godz. 12-18. Plac przed Urzędem Miasta. Do skorzystania z programu szkoleń „Strefa RozwoYou" oferującego przedsiębiorcom dopłaty do usług rozwojowych zapraszają mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz osoby samozatrudnione z terenu Sieradza i powiatu sieradzkiego prezydent miasta oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Mobilne centrum doradcze i punkt rekrutacyjny projektu (Kamper Regio Strefy) będą czekać na przedsiębiorców.

7 czerwca. Kino Teatr. Projekcja filmów:
- 17:30 Zimna wojna
19:10 Brøndby… nasza ziemia obiecana
Bilety 12 zł.
- 20:10 Zimna wojna
Bilety: ulgowy 15 zł, normalny 17 zł.

8 czerwca. Kino Teatr. Projekcja filmów:
- 17:30 Brøndby… nasza ziemia obiecana
Bilety 12 zł.
- 18:30 Zimna wojna
- 20:10 Zimna wojna
Bilety: ulgowy 15 zł, normalny 17 zł.

8 czerwca. Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 8. Obchody jubileuszowe związane ze stuleciem placówki. Honorowy patronat nad uroczystościami, które wchodzą w Dni Sieradza' 2018, sprawuje pierwsza dama RP Agata Kornhauser-Duda. Początek godz. 12 przy ul. Szlacheckiej w Sieradzu-Zapuście.

10 czerwca, godz. 16, Sieradz tańczy w rytmie tanga – Rynek w Sieradzu.

10 czerwca, godz. 20, Operetki Czar, Narodowy Teatr Operetki Kijowskiej – Amfiteatr w Parku Staromiejskim

10 czerwca (niedziela) godz. 20, Operetki Czar, Narodowy Teatr Operetki Kijowskiej – Amfiteatr w Parku Staromiejskim.

12 czerwca. Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza o godz. 16 na wykład „O wiceadmirale Józefie Unrugu i jego krewnych opowieść”, który wygłosi Jan Czarnek. Spotkanie odbędzie się w sali przy ul. Zamkowej 1.

14 czerwca. Centrum Informacji Kulturalnej. Wykład dr Ireny Hübner pt. „Sztuczne raje – używki w literaturze” w ramach projektu Akademia Bazylika. Początek godz. 18.

14 czerwca. Kino Teatr. Projekcja filmu, godz. 20:30 Zimna wojna. Bilety: ulgowy 15 zł, normalny 17 zł:

STRUMIANY, GMINA BURZENIN

9 czerwca. Festiwal Mleka i Miody, połączony z Paradą Kół Gospodyń Wiejskich z tej gminy oraz ich koleżanek z województwa łódzkiego. Ale potrawy z tych smacznych i wartościowych produktów to nie wszystko na co mogą liczyć przybyli na Festiwal. Będzie też muzycznie! Na scenie wystąpią znane zespoły z disco polo, między innymi Bayer Full, Piękni i Młodzi, Playboys i Eratox. Od godz. 14. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8340-strumiany-pod-burzeninem-popyn-mlekiem-miodem-i-rytmami-disco-polo

SZADEK

9 czerwca przy oczyszczalni ścieków na Grabowinach odbędzie się kolejna akcja zbiórki odpadów "Bądźmy eko!". Za przywiezione śmieci będzie można otrzymać sadzonkę drzewa. Od godz. 8.30. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8338-szadek-znow-jest-eko

ŁASK

7 czerwca, o godz. 19 w Łaskim Domu Kultury odbędzie się recital Łukasza Różyło. Występuje zarówno jako solista, jak również akompaniator. Od 2015 roku pełni obowiązki organisty w parafii pw św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi. Uczestniczył w kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych pianistów, takich jak Kevin Kenner (Kanada), Giovanni Vitaletti (Włochy) czy Dmitri Ratser (Rosja).

9 czerwca. Otwarty turniej karate i kickboxingu PROYAMA CUP. Od godz. 10, ul. Szkolna 2.

9-10 czerwca. XXII Jarmark Łaski. Gwiazdą będzie m.in. Stanisław Sojka. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8341-spina-hip-hop-festival-podczas-22-jarmarku-askiego-ju-10-czerwca-

OSJAKÓW

9-10 czerwca. Dni Osjakowa.Wystąpi m.in. zespół Akcent z Zenonem Martyniukiem . Szczegóły na: --> http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8319-gwiazdy-disco-polo-zabyszcz-w-regionie-weekend-leyla-power-play-zenek-martyniuk-i-sawomir

WIELUŃ

7czerwca. Biblioteka Miejska w Wieluniu, godz. 17. Spotkanie z pisarzem Andrzejem Ziemiańskim.

7 czerwca, w Wieluńskim Domu Kultury będzie można obejrzeć i wysłuchać musicalu „Pasja Chrystusa” w wykonaniu międzynarodowych studentów, którzy wzorują się na chórze Gracias Choir. Młodzi artyści zrzeszeni są w fundacji IYF i pokazywali musical już m.in. we Frankfurcie w Niemczech. Godz. 18.

9 czerwca. III BITWA ESA O WIELUŃ, godz. 10, stadion WOSiR.

WIERUSZÓW

8-9 czerwca. "Z POWIATEM NA PIKNIK". Szczegóły na plakacie.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u