Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ceramika Tubądzin na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

Ceramika Tubądzin na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

Tub4Architekci i projektanci spotkali się 7 bm. podczas Tubądzin Design Days, by rozmawiać o aranżowaniu przestrzeni. Wydarzenie, które po raz pierwszy zawitało do Łodzi, odbyło się pod hasłem „Architextura – przestrzeń rzuca wyzwanie” i zgromadziło ponad 130 łódzkich kreatorów przestrzeni i wnętrz. Gościem specjalnym wieczoru była Dorota Kobiela - reżyserka, malarka i scenarzystka, autorka nominowanego do Oscara filmu „Twój Vincent”, która opowiedziała o kulisach powstawania produkcji.

 

Podczas wydarzenia na Akademii Sztuk Pięknych Ceramika Tubądzin zabrała gości w podróż do świata sztuki – filmowej, malarskiej, użytkowej. Uczestnicy spotkania mieli okazję prześledzić jak powstawał film złożony z 65 tysięcy namalowanych klatek inspirowanych twórczością Vincenta van Gogha. „Twój Vincent” to wynik pasji Doroty Kobiela do dwóch dziedzin sztuki – malarstwa oraz filmu, które zostały przedstawione w pełnometrażowej, animowanej produkcji. Największym wyzwaniem było wpisanie ponad 90 jego dzieł w ujęcia filmowe. Niczym architekci, tworzyliśmy w programach graficznych projekty wnętrz. Przestrzenie, które malarz przedstawiał na swoich obrazach oraz wpisywaliśmy je w wybrane sceny – mówiła na scenie reżyserka. Film powstawał siedem lat, a obrazy w ni m użyte malowało ponad stu malarzy z całego świata.

Reżyserka ożywiła obrazy przenosząc je na szklany ekran, natomiast Ceramika Tubądzin obecnie w ramach projektu Urzędu Miasta Łodzi - „Miasto Kamienic” przenosi na płyty ceramiczne obraz polskiego artysty – Wojciecha Siudmaka pt. „Narodziny Dnia”. Ozdobią one elewację kamienicy przy ul. Więckowskiego 4. Podczas spotkania reżyserka skomentowała, iż chciałaby aby w przyszłości powstała elewacja inspirowana twórczością Vincenta van Gogha. Dorota Kobiela odnosząc się do projektu mówiła, że bardzo podoba jej się przekładanie śladu pędzla na płyty w tak dużej skali, co pozwala zaobserwować technikę malarza.

Zacieśnienie relacji jednego z najbardziej znanych i cenionych w Polsce producentów płytek ceramicznych z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi nastąpiło w 2015 r., kiedy to został podpisany list intencyjny o współpracy wzajemnej. Od tego czasu studenci Akademii Sztuk Pięknych mogą zdobywać praktyczną wiedzę w Ceramice Tubądzin, a obie instytucje realizują wspólne projekty. Łódzka ASP patronuje także konkursowi Tubądzin Design Awards, wspierającym rozwój kariery polskich architektów.

Podczas spotkania poza wystąpieniem Doroty Kobiela, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w multimedialnym wydarzeniu w formie mappingu oraz poznać nowości produktowe z portfolio firmy. Ponadto zgromadzeni architekci wzięli udział w konkursie, gdzie na kalkach przedstawili swoje wizje projektu elewacji. Autorka zwycięskiej pracy – Katarzyna Lelek-Brzeska zdobyła wyjazd na wrześniowe Targi Cersaie w Bolonii.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u