Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Baptyści charytatywnie z uzdolnionymi muzykami w Zduńskiej Woli

Baptyści charytatywnie z uzdolnionymi muzykami w Zduńskiej Woli

16charytatywnyezdPo raz już siódmy w kościele Chrześcijan Baptystów przy ul. Dąbrowskiego 22 w Zduńskiej Woli odbędzie się Koncert Charytatywny na Rzecz Pomocy Utalentowanym Dzieciom i Młodzieży ze Zduńskiej Woli, i nie tylko na stypendia dla nich. Organizuje go Zarząd Fundacji Orłowskich-Osińskich w Zduńskiej Woli (https://mojepanstwo.pl/fundacja-imienia-orlowskich-osinskich), którą reprezentuje m.in. Jan Bizoń oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Zduńskiej Woli, której obecny dyrektor szkoły J. Bizoń po 45 latach odchodzi na emeryturę.

 

Na koncercie - jak w latach poprzednich - nie zabraknie popisów właśnie najbardziej utalentowanych uczniów i absolwentów zduńskowolskiej "Muzycznej" z różnych klas instrumentalnych. Na pewno zaprezentują się ci z klasy skrzypiec. Może wystąpi też chór? Reszta owiana jest tajemnicą. Te prezentacje rozpoczną się o godz. 19, w najbliższą sobotę 16 czerwca. Zapowiada się zatem prawdziwa muzyczna gratka dla lokalnych melomanów, którzy chcieliby swój czas poświęcić właśnie na posłuchanie muzyki klasyków. Nieoficjalnie możemy też przekazać, że pojawi się podczas tego spotkania wątek związany z pożegnaniem Jana Bizonia z funkcją dyrektora zduńskowolskiej PSM po 45 latach! Choć jak sam Jan Bizoń podkreśla, będzie to oficjalne pożegnanie w kwestii urzędowej. Bo będzie nadal uczestniczył w życiu placówki, którą tworzył przed niemal pięcioma dekadami. Oczywiście jako baczny widz i słuchacz.

Wstęp na koncert do przyjaznej tej inicjatywie od siedmiu lat parafii zduńskowolskich Baptystów jest bezpłatny, ale organizatorzy liczą na otwarte portfele przybyłych. Fundacja im. Orłowskich i Osińskich, działająca od 2013 roku. przyznaje bowiem uzdolnionym muzycznie młodym z regionu, głównie uczniom zduńskowolskiej PSM nagrody im. Jerzego Osińskiego, byłego wicedyrektora tejże szkoły. A pieniądze na ten właśnie cel pozyskiwane są głównie podczas dorocznych koncertów charytatywnych. Takich jak ten zapowiadany na najbliższą sobotę.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u