Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Miasteczko Złotnickiego w Zduńskiej Woli po raz piąty /fotorelacja/

Miasteczko Złotnickiego w Zduńskiej Woli po raz piąty /fotorelacja/

brzoza114Miasteczko, mające przypominać początki Zduńskiej Woli z czasów jej założyciela Stefana Prawdzic Złotnickiego po raz piąty zadomowiło się właśnie przy ul. Złotnickiego. Ulica zapełniła się damami w strojach z epoki oraz panami we frakach. Można było zobaczyć jak pracowali na przełomie XIX i XX wieku garncarz, stolarz, cieśla, krawiec, kucharki, kwiaciarki, hafciarka, praczka, prasowaczka czy fotograf.

 

Dla przybyłych wystąpiła Kapela Webry, Miejska Orkiestra Dęta oraz dzieci z placówek kulturalnych z miasta. Dzień zakończył występ sopranistki Danuty Dudzińskiej z Krzysztofem Marciniakiem oraz zespołem „Rachunek sumienia”. Pogoda dopisała. Mieszkańcy też. A za rok - jak zapowiada Jarosław Stulczewski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli - Miasteczko Złotnickiego powinno się odbyć po raz szósty!

tekst i fot.: KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u